BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Designed by:

Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Kielcach
niedziela, 02 grudnia 2018 15:52

W dniu 30 listopada dzieci z klas 0-III udały się do Manufaktury Czekolady w Kielcach, aby uczestniczyć  w warsztatach. Każde dziecko skomponowało własną, wymarzoną tabliczkę czekolady używając owoców, orzechów, wiórek kokosowych i innych dodatków. W czasie gdy czekolada zastygała w lodówce, dzieci kosztowały gorącą czekoladę, próbowały ziarna kakaowca i oglądały prezentację na temat powstawania czekolady – „Od plantacji do tabliczki czekolady”. Czekoladę po wyjęciu z lodówki dzieci pakowały do wybranych przez siebie ozdobnych opakowań.

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w konkursie ekologicznym!
niedziela, 02 grudnia 2018 15:46

30 listopada 2018r w urzędzie Miasta i Gminy Busko- Zdrój odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w konkursie ekologicznym pod hasłem „ Chroń powietrze, nie spalaj odpadów”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji poprzez wyeliminowanie spalania odpadów i właściwą gospodarkę odpadami. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych odbył się w dwóch kategoriach. I miejsce zajął Oskar Mazurek – w kategorii klas I-IV pod opieką p. Agnieszki Sztuk, II miejsce zajęła Wiktoria Cholewa- w kategorii klas V-VIII pod opieką p. Ewy Złotnik. Gratulujemy  uczniom sukcesu!

 

Więcej…
 
Andrzejki w naszej szkole
niedziela, 02 grudnia 2018 15:32

 

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
niedziela, 02 grudnia 2018 15:28

Już tradycją w naszej szkole stały się obchody kolejnych urodzin najbardziej popularnej maskotki – pluszowego misia. W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczą wszyscy uczniowie szkoły. W tym roku obchodziliśmy 116 rocznicę powstania pierwszych pluszowych misiów. Było to spotkanie pełne dobrej zabawy, prezentów i słodyczy. Zuchy, pod opieką Barbary Skrzypek, udekorowały salę, przygotowały konkursy, medale z nazwą święta, wiadomości o najpopularniejszych misiach i niedźwiedziach oraz historię powstania pierwszych maskotek misiów.

Więcej…
 
Pokaz historyczny w naszej szkole
niedziela, 02 grudnia 2018 15:24

Więcej…
 
Program edukacyjny „5 porcji zdrowia w szkole”
poniedziałek, 19 listopada 2018 17:45

Uczniowie z klasy II i III uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowe odżywianie oraz znaczenie warzyw, owoców i soku w codziennej diecie. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy, odczytywali zaszyfrowane hasła, poznawali sposoby przetwarzania owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się jak dużo witamin potrzebnych do prawidłowego rozwoju znajduje się w owocach i warzywach. Zajęcia te odbywały się w ramach programu edukacyjnego „5 porcji zdrowia w szkole”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do proponowanych zadań.

Więcej…
 
Gminne obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
niedziela, 11 listopada 2018 15:46

W uroczystych obchodach 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły na czele z panią dyrektor Beatą Durnaś. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego pod opieką p. Agnieszki Zawadzkiej – Musiał oraz liczna grupa niezawodnych zuchów pod opieką p. Barbary Skrzypek. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Zuchy wraz z panią Dyrektor złożyły wiązankę kwiatów oraz wysłuchały okolicznościowego wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy pana Waldemara Sikory. Punktualnie o godz. 12: 00 wszyscy zebrani odśpiewali cały Hymn Polski.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 90

Ogłoszenia