BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 


Designed by:

Fascynująca podróż w czasie
piątek, 22 grudnia 2017 19:48

21 grudnia 2017 r. zuchy wybrały się na wspaniałą wycieczkę, która była nagrodą za udział w kweście zaduszkowej na buskim cmentarzu. Na początku odwiedziliśmy „Kadzielnię”, która bardzo ładnie prezentowała się w zimowej szacie. Później udaliśmy się, do GEOPARKU, gdzie odbyliśmy fascynującą podróż w czasie.  Cofnęliśmy się miliony lat wstecz, aż do dewonu. Opowieść o dewonie oraz o tym, co działo się po tym okresie ze skałami dewońskimi to motyw przewodni ekspozycji stałej w Galerii Ziemi.

Więcej…
 
Wigilia u zuchów
piątek, 22 grudnia 2017 19:35

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, kiedy wszyscy razem zasiadamy do kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem przy dźwięku kolęd i zapachu choinki. Dla dzieci to najpiękniejszy wieczór w roku, w którym atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin, gdy pod pięknie ubraną choinką znajdują prezenty, o których marzyły. Zuchy z naszej Gromady wcześniej poczuły magię Świąt Bożego Narodzenia. 20 grudnia 2017 r. najpierw grupa młodszych zuchów, a później starsze zuchy spotkały się przy blasku choinki i zimnych ogni, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Na wspaniałych zuchów czekała „góra” prezentów, każdy otrzymał świąteczny upominek. Na tak wyjątkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Więcej…
 
Betlejemskie Światło Pokoju
piątek, 22 grudnia 2017 19:27

Już po raz 27. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności  i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”. Każdy zuch, harcerz, instruktor może stać się człowiekiem niosącym światło czyli niosącym Jezusa w świat. Nadszedł czas, aby przesłanie z Betlejem dotarło do wszystkich z nową mocą, bowiem współczesny człowiek i świat potrzebuje tego Światła. W tym roku Betlejemskie światło Pokoju, na ręce pani dyrektor Beaty Durnaś przekazali harcerze z Harcerskiej Grupy Ratowniczej na czele z pwd. Pawłem Olszowym. Pragniemy, aby Betlejemskie Światło Pokoju zapłonęło na wigilijnym stole, w każdym domu.

Więcej…
 
IV edycja konkursu na najpiękniejszą choinkę „ Ubierzmy razem choinkę”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 19:07

Dnia 15 grudnia na rynku w Busku – Zdroju odbyła się IV edycja konkursu na najpiękniejszą choinkę „Ubierzmy razem choinkę”. Ozdoby na naszą choinkę były wykonane z drewna i bawełny. Wspólnie zrobiliśmy bombki, choinki, gwiazdy i cukierki. Całość dopełniły szyszki pomalowane na biało. Zdobyliśmy wyróżnienie.

Więcej…
 
XI Mikołajkowe Czytanie w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 13:31

Już po raz XI w naszej szkole odbyło się Mikołajkowe Czytanie połączone z kampanią społeczną rozpoczętą przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, aby wspomóc ich wszechstronny rozwój. W tym roku gośćmi szkoły byli: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój - Henryk Radosz, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Tomasz Pleban, Komendant Powiatowej Policji -  insp. Jakub Kosiń, przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci” – Robert Matusik, członkowie buskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – prezes Stanisław Prażuch i Władysław Schabowski.

Więcej…
 
III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
niedziela, 10 grudnia 2017 12:56

Dnia 7 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju odbył się III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na wykonanie świątecznego aniołka. Konkurs przeznaczony był dla klas 0 – III, polegał na wykonaniu dowolną techniką świątecznego aniołka. Czas wykonania to jedna godzina lekcyjna. Naszą szkołę reprezentowali Oskar Mazurek z klasy I oraz Natalia Śledzik i Maria Bławat z klasy III. Marysia zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Święto Górnika w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 12:53

Dnia  4 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z górnikiem z okazji Barbórki. Na to spotkanie przybył górnik w pięknym stroju galowym. W trakcie pogadanki gość opowiedział o pracy górników i narzędziach wykorzystywanych w ich pracy oraz ciekawostkach dotyczących bogactw naturalnych. Dzieci dowiedziały się także o symbolice piór na czapce górnika. Przedszkolaki podziękowały gościowi dużymi brawami oraz pięknym bukietem kwiatów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 73