BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 


Designed by:

Tydzień matematyki w naszej szkole
wtorek, 27 czerwca 2017 21:07

Co to jest – pobudza szare komórki, uczy, bawi i zaskakuje? - oczywiście matematyka. Dlatego 19 czerwca odbyło się w naszej szkole podsumowanie Tygodnia Matematyki w ramach których zostały przeprowadzone rożne konkursy. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy.

Więcej…
 
XI Rajd z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – PIŃCZÓW’ 2017
czwartek, 15 czerwca 2017 21:58

14 czerwca 2017 r. 30 zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek oraz niezawodnych mam wyruszyło na spotkanie z przygodą w ramach cyklu rajdów pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W tym roku postanowiliśmy poznać Pińczów, a tajemnice Pińczowa pomógł nam odkryć pan Piotr Szumilas. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Muzeum Regionalnego, zbiory muzeum pochodzą z Ponidzia i dokumentują tradycję, historię i kulturę regionu od czasów najdawniejszych po współczesne. Najważniejsze działy to: archeologiczny, artystyczno – historyczny oraz etnograficzny. Zuchy poznały pradzieje Ponidzia, sławne i znane postaci w dziejach Pińczowa, przyrodę Ponidzia oraz ciekawą historię miasta.

Więcej…
 
Podsumowanie XV Gminnego Konkursu Ekologicznego „Pożyteczne owady w przyrodzie”
czwartek, 15 czerwca 2017 21:54

W dniu 13 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju miało miejsce podsumowanie XV Gminnego Konkursu Ekologicznego „Pożyteczne owady w przyrodzie”. Na początku spotkania wszyscy zebrani mogli obejrzeć piękne przedstawienie pt. „Calineczka”, później nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły Roksana Kempa z kl. IV oraz Marcel Śpiewla z kl. III, którzy wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace plastyczne zdobywając wyróżnienia. Dyplomy oraz wspaniałe nagrody wręczali  pan Henryk Radosz z-ca Burmistrza oraz pan Dariusz Kumor dyrektor SP nr 2 w Busku – Zdroju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Wycieczka do Ojcowa
czwartek, 15 czerwca 2017 21:50

9 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć malownicze okolice Doliny Prądnika. Dowiedzieli się, że znana w całej Polsce miejscowość – Ojców – tak naprawdę jest małą wioską liczącą tylko 100 mieszkańców. Odwiedzili Jaskinię Łokietka (ze stałą temperaturą 70 C znajdującą się w szczytowej partii Góry Chełmowej (ok. 450 m n.p.m.) w Ojcowskim Parku Narodowym. Jest to jedna z najbardziej znanych jaskiń w Polsce, będąca jednym z symboli Ojcowskiego Parku Narodowego. Do jaskini prowadzą 2 szlaki niebieski i czarny, w drodze można było podziwiać Jaskinię Krowią oraz Bramę Krakowską.

Więcej…
 
Kuba -super matematyk!
sobota, 10 czerwca 2017 21:10

Dnia 8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAŁY PITAGORAS”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III z terenu naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności i kompetencji matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia przy rozwiązywaniu zagadek i problemów matematycznych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Jakub Kasza, który wykazał się dużymi umiejętnościami i wspaniałą wiedzą matematyczną zdobywając I miejsce. Brawo Kuba!

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Plastycznym
sobota, 10 czerwca 2017 21:04

W dniu 08.06.2017r w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju została otwarta wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Mój świat jest EKO”. Konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno  – ekologicznego „ Chrońmy naszą planetę”. Na konkurs wpłynęły 183 prace plastyczne. Wystawa była połączona z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Więcej…
 
„Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”
sobota, 10 czerwca 2017 20:59

5 czerwca  uczniowie naszej szkoły w składzie: Karol Paw, Katarzyna Podstawek, Sebastian Nowak, Paweł Orzeł, Krzysztof Żmuda wzięli udział w podsumowaniu interaktywnych warsztatów kodowania z wykorzystaniem robotów Finch, w ramach projektu  „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju. W trakcie trwania 6 spotkań, które poprowadził młody profesjonalista, Damian Nowak, uczniowie dowiedzieli się, co to jest  kodowanie, stworzyli swoje pierwsze aplikacje. Niezwykle atrakcyjnym elementem zajęć było dla dzieci programowanie robotów Finch, które mogą poruszać się we wszystkich kierunkach, wydawać dźwięki i świecić w różnych kolorach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 68