BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 


Designed by:

XII Rajd Pieszy z cyklu „Cudze chwalicie swego nie znacie” - Biniątki ’2018
niedziela, 10 czerwca 2018 12:32

Już po raz dwunasty wyruszyliśmy na rajd pieszy, aby odkrywać i poznawać to, co nam bliskie, nasze „ Małe Ojczyzny”, to, co leży tuż za przysłowiową miedzą a jest tajemnicze i ciekawe. W tym roku 8 czerwca odwiedziliśmy pobliskie Biniątki, które odwiedziły zuchy równo 10 lat temu. Biniątki to piękna i malowniczo położona miejscowość. Dzielnych piechurów powitał sołtys wsi pan Ryszard Ząbek, który podjął się funkcji naszego przewodnika. Pan sołtys poinformował nas, że w Biniątkach mieszka około 190 mieszkańców, a wieś liczy 54 numery. Spod pięknie wyremontowanej świetlicy wiejskiej wyruszyliśmy podziwiać i poznawać Biniątki. Zachwyciły nas piękne przydomowe ogródki, spacerujące po podwórkach malutkie kaczuszki oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Więcej…
 
Bitwa pod Grunwaldem – nauka przez zabawę
niedziela, 10 czerwca 2018 12:19

Zuchy z klas IV–VII zdobywają sprawność zespołową – „Rycerz”. Podczas zdobywania sprawności poznały sylwetki sławnych rycerzy, na czele z Zawiszą Czarnym, zapoznały się z kodeksem rycerskim, wiedzą, jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy rycerz. Wiedzą również, jaką drogę musiał przejść kandydat na rycerza. Odbył się wielki turniej rycerski oraz uroczyste pasowanie na rycerza. Na zakończenie zdobywania sprawności zuchy zorganizowały inscenizację „Bitwy pod Grunwaldem”.

Więcej…
 
Mini Mundial 2018
niedziela, 10 czerwca 2018 12:10

 
Występy w muszli w Busku-Zdroju
niedziela, 10 czerwca 2018 12:07

 

Więcej…
 
Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego „Segregujesz, świat ratujesz”
niedziela, 10 czerwca 2018 11:53

W dniu 6 czerwca 2018 r. w Starostwie Powiatowym w Busku - Zdroju  została otwarta wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „Segregujesz, świat ratujesz”. Konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno-ekologicznego „Chrońmy naszą planetę”. Na  Konkurs wpłynęło 267 prac plastycznych. Wystawa połączona była z uroczystym wręczeniem  nagród i dyplomów  laureatom Konkursu.

Więcej…
 
XVI Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Zwierzęta żyjące w lesie”
niedziela, 10 czerwca 2018 11:50

W dniu 29.05.2018r. został rozstrzygnięty XVI Gminny Konkurs Plastyczny  o tematyce ekologicznej „Zwierzęta żyjące w lesie” zorganizowany przez Burmistrza Miasta  i Gminy  w Busku- Zdroju przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.  Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: Kacper  Jendo z oddziału przedszkolnego  – II miejsce i Karol  Jendo z klasy III – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

Więcej…
 
Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"
niedziela, 10 czerwca 2018 11:34

Oddział przedszkolny w naszej szkole po raz trzeci  przystąpił do realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" organizowanym przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Busku-Zdroju. Program był adresowany do dzieci 5, 6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 84

Ogłoszenia