BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 


Designed by:

Izba Chleba przy Parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
niedziela, 27 maja 2018 12:31

21.05.2018 dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III z wychowawcami odwiedziły Izbę Chleba przy Parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, gdzie poznały historię powstawania chleba. Pan Marek Bębenek przybliżył uczniom proces  powstawania  chleba, jak powstaje mąka, jakie są rodzaje ziaren i mąki. Dzieci miały również możliwość upiec własny podpłomyk. Uczniowie po umyciu rąk, zaopatrzeni  w fartuchy oraz czepki przystąpili do formowania ciasta  za pomocą  wałków.

Więcej…
 
Brawa dla Pawła
niedziela, 27 maja 2018 12:29

16 maja 2018r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju odbył się  XVII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.  Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Z ekologią za pan brat”.  Naszą szkołę reprezentował Paweł Podstawek z klasy III. Paweł wykazał się dużą wiedzą na temat ekologii, zdobywając wyróżnienie.

Więcej…
 
Brawo Hubert!
niedziela, 27 maja 2018 12:28

21 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VI Powiatowy i XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ Zostań przyjacielem Dzieci z Bullerbyn”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II- Alan Harasym i Hubert Pękalski. Chłopcy wykazali się bardzo dobrą znajomością zarówno treści książki jak i życiorysu Astrid Lindgren. Po sprawdzeniu prac przez jury -  Hubert Pękalski zdobył wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Majówka z Harcerzami.
niedziela, 27 maja 2018 12:26

W dniu 18 maja 2018r uczniowie z naszej szkoły należący do zespołu taneczno – wokalnego „ Alfa” uczestniczyli w „ Majówce z harcerzami”, która odbyła się w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Busku – Zdroju. Podczas tego spotkania uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno – wokalne. Po części artystycznej zostali zaproszeni na wspólne pieczenie kiełbasek. Za swój występ zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

Więcej…
 
Mamy laureata Powiatowego Konkursu Mitologicznego
niedziela, 20 maja 2018 17:24

9 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny skierowany do uczniów klas piątych i szóstych z powiatu buskiego. Jego celem było przybliżenie młodzieży sztuki i kultury starożytnych Greków, których ślady odnajdujemy w literaturze, malarstwie, rzeźbie różnych epok, a także w filmie i języku. Dzięki niemu dzieci mogły dokładnie poznać „Mitologię” Jana Parandowskiego.

Więcej…
 
Pracowali – Pojechali (KAZIMIERZ DOLNY)
wtorek, 15 maja 2018 18:49

W czasie kiermaszu wielkanocnego zuchy oczywiście przy pomocy niezawodnych rodziców zapracowały na tegoroczną wycieczkę.  12 maja 2018 r. w piękną, słoneczną sobotę zuchy wraz z rodzicami wyruszyły do malowniczego i urokliwego Kazimierza Dolnego. Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy był Wąwóz Korzeniowy Dół. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją wąwozu są odsłonięte w wyniku erozji wodnej korzenie starych drzew i krzewów. Bardzo przyjemnie było nam wędrować w słoneczny i ciepły dzień tym zacienionym wąwozem i podziwiać cuda natury stworzone przez plątaninę korzeni, a nad głową mieć zadaszenie z liści chroniących przed gorącem.

Więcej…
 
Gminne Biegi Przełajowe w Busku-Zdroju
wtorek, 15 maja 2018 16:08

W czwartek, 10 maja 2018r. przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie Skateparku w Busku - Zdroju odbyły się XIV Gminne Biegi Przełajowe pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory. W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora. W biegach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas I – VI.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 82

Ogłoszenia