BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


Designed by:

Wyjątkowe obchody 100 – lecia odzyskania niepodległości
niedziela, 11 listopada 2018 15:06

9 listopada w naszej szkole, włączając się w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu narodowego „Rekord dla Niepodległej”, świętowaliśmy okrągłą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku prawie 100 osób odśpiewało 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniom naszej szkoły w realizacji tej ważnej akcji towarzyszyli zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój – Henryk Radosz, ksiądz – prałat Marek Podyma, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień - ppłk Tomasz Kokociński, prezes Związku Żołnierzy Armii Krajowej- Stanisław Prażuch, w imieniu posła Michała Cieślaka – pani Aneta Bobowiec – Stachowicz oraz pani Zofia Rogowska – przedstawicielka Rodzin Katyńskich.

Więcej…
 
XII „Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną”
niedziela, 11 listopada 2018 14:59

W dniu 8 listopada 2017 r. odbył się kolejny „Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną”, w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. 26 zuchów wraz z rodzicami, panią dyrektor Beatą Durnaś i phm Barbarą Skrzypek uczestniczyło we wspaniałym widowisku artystycznym, przypominającym obrazy z przeszłości Polski oraz wspólnym śpiewaniu.

Więcej…
 
Śniadanie Daje Moc
niedziela, 11 listopada 2018 14:55

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. O bardzo ważnej roli śniadania w codziennej diecie wiedzą doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. 8 listopada – to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i to właśnie tego dnia organizowane są w szkołach wspólne śniadania.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
poniedziałek, 05 listopada 2018 18:20

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 6 listopada 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach o godzinie 17:00

 
Kwesta’2018
niedziela, 04 listopada 2018 13:03

25 zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek wzięło udział w kweście na buskim cmentarzu parafialnym. Zuchy z naszej szkoły kwestowały 2 listopada w Dzień Zaduszny. Kwestę zorganizowało już po raz dziewiętnasty Towarzystwo Miłośników Buska – Zdroju. Zuchom należą się wielkie słowa uznania, ponieważ poświęcili swój wolny od nauki czas, aby pomagać w zbiórce pieniędzy na odnowienie zabytkowych mogił na buskim cmentarzu. W tym roku pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło. Podczas kwesty znaleźliśmy czas, aby zapalić znicze na grobach znanych osób oraz zobaczyć samolot znajdujący się w pobliżu cmentarza. Zuchy za pracę otrzymały „wynagrodzenie” w postaci pysznej czekolady. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Pamiętamy, o tych co odeszli…
niedziela, 28 października 2018 10:37

24 października 2018 r. zuchy z naszej szkoły pod opieką p. B. Skrzypek i E. Złotnik udały się na cmentarz parafialny w Busku – Zdroju, aby uporządkować groby przed Świętem Zmarłych i zapalić znicze. Zuchy zapaliły znicze na mogile powstańców styczniowych i żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku. Później udaliśmy się na grób kpt. Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego, którego upamiętnia tablica znajdująca się na budynku naszej szkoły.

Więcej…
 
Wizyta w przytulisku dla zwierząt
niedziela, 28 października 2018 10:35

Dnia 24 października dzieci z Drużyny Zuchowej odwiedziły przytulisko dla zwierząt w Busku- Zdroju. Celem wizyty było przekazanie zebranej karmy, misek i zabawek dla podopiecznych schroniska. Akcja zbiórki karmy  została przeprowadzona wspólnie  przez Drużynę Zuchową i Kółko Ekologiczne działające w naszej szkole. Dzieci chętnie wzięły udział w akcji okazując wrażliwość na smutny los piesków czekających na nowy dom. Zawsze powinniśmy być wrażliwi na los naszych czworonogich przyjaciół, a miesiąc październik jest miesiącem szczególnym, bo jest to miesiąc dobroci dla zwierząt.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 90

Ogłoszenia