BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 


Designed by:

II szkolny Turniej matematyczny „Matematyka z polskimi przysłowiami”
sobota, 10 czerwca 2017 20:54

W poniedziałek  5 czerwca w naszej szkole został zorganizowany II Turniej wiedzy matematycznej  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. Uczniowie z klas IV-VI w grupach 2-osobowych konkurowali ze sobą odpowiadając na pytania zamknięte dotyczące praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym. Każde pytanie tematycznie związane było z polskim przysłowiem.

Więcej…
 
Super wycieczka
sobota, 10 czerwca 2017 20:51

8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. G. Oćwieja   i rodzicami wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Wygody (Sielsko na Wygodzie)  niedaleko Jędrzejowa. Na samym początku udały się do Dinoparku, gdzie pośród zieleni drzew mogły podziwiać 17 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Nie były one rozmieszczone przypadkowo, lecz stanowiły ścieżkę edukacyjną na której modele dinozaurów umieszczono w kolejności ich występowania na Ziemi. Umieszczone przy nich tablice informacyjne pozwoliły każdemu  z nas zgłębić wiedzę na temat tych niesamowitych stworów, dowiedzieć się jakie tereny zamieszkiwały oraz czym się żywiły.

Więcej…
 
Sprawozdanie z programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie"
sobota, 10 czerwca 2017 20:49

Klasy IV-VI z naszej szkoły wzięły udział w Programie Antytytoniowym "Bieg po zdrowie" opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia w programie realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.

Więcej…
 
Projekt edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”
sobota, 10 czerwca 2017 20:40

Nasz oddział przedszkolny w roku szkolnym 2016/2017 po raz drugi  przystąpił do realizacji projektu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Państwową Stację Epidemiologiczno - Sanitarną w Busku-Zdroju.  Realizując program przeprowadzono cykl zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, składający się z 5 tematów.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
niedziela, 04 czerwca 2017 18:56

1 czerwca uczniowie klas IV, V oraz VI odwiedzili Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, aby obejrzeć przedstawienie w reżyserii Marii Wójcikowskiej pt. „Cyrograf”. Treść spektaklu adresowana zarówno do starszych, jak i młodszych widzów została oparta na legendach i baśniach świętokrzyskich. Przedstawienie rozpoczęło się scenami przygotowań do nocy świętojańskiej – młode dziewczęta tańczyły sobótkowe pląsy, a czarownice szykowały się na sabat na Łysicy. Spektakl w formie krótkich, filmowych scenek prezentował nam najciekawsze legendy regionu.

Więcej…
 
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju
niedziela, 04 czerwca 2017 18:50

31 maja 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III uczestniczyły w wycieczce do PSP w Busku – Zdroju. Wzięli udział w projekcie „Bezpieczny Dom”, w którym realizowana jest akcja edukacyjna Ognik”. Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia. W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeznaczono specjalne pomieszczenia na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi, z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru, jak działają czujniki dymu oraz tlenku węgla, a także mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar.

Więcej…
 
XIV Konkurs Wiedzy Regionalnej „ Moje Ponidzie”
niedziela, 04 czerwca 2017 18:47

Dnia 29 maja 2017r w ZPO nr 1 w Busku- Zdroju odbył się powiatowy etap XIV Konkursu Wiedzy Regionalnej „ Moje Ponidzie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Paw  i Krystian Paw. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą flory i fauny Ponidzia, a także znajomością legend naszego regionu i sposobów ochrony przyrody. Dużym wyzwaniem okazało się zaprojektowanie reklamy zachęcającej do odwiedzenia naszego regionu. Ostatecznie w konkursie uczniowie zajęli V miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 68