Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Designed by:

III Marsz Katyński
niedziela, 30 kwietnia 2017 18:25

III Marsz Katyński odbył się 25 kwietnia 2017 r. Imprezę plenerową zorganizowało buskie Samorządowe Gimnazjum nr 2. W drodze na marsz zuchy zapaliły znicze pamięci pod Dębami Katyńskim, obok naszej szkoły oraz na placu kościoła pod wezwaniem Świętego Brata Alberta w Busku – Zdroju. W marszu upamiętniającym 77 rocznicę zbrodni katyńskiej wzięło udział 31 zuchów z naszej Gromady, pani dyrektor Beata Durnaś, nauczyciele oraz jak zawsze niezawodni rodzice. Marsz rozpoczął się przed pensjonatem Sanato, w zdrojowej części miasta.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w naszej szkole
niedziela, 30 kwietnia 2017 18:22

23 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wiosennym Sprzątaniu Gminy w ramach obchodów Dnia Ziemi. Zanim jednak dzieci udały się posprzątać najbliższą okolicę wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat segregowania śmieci i odnawialnych źródeł energii.  Po prezentacji zdobytą wiedzę dzieci mogły zastosować w praktyce segregując śmieci do odpowiednich worków i pojemników. Chętnych było wielu, ale choć zadanie z pozoru łatwe zdarzały się pomyłki.

Więcej…
 
Szkolny konkurs recytatorski „W zdrowym ciele zdrowy duch”
niedziela, 23 kwietnia 2017 18:03

21 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Do konkursu przystąpiło ośmioro dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III. Recytacje oceniało Jury w składzie: pani dyrektor Beata Durnaś, pani Agnieszka Zawadzka – Musiał i pani Ewa Złotnik. Ocenie podlegało: staranne pamięciowe opanowanie tekstu, intonacja i modulacja głosu, interpretacja, artykulacja, tempo recytacji, postawa recytatora i ogólne wrażenie.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne
środa, 12 kwietnia 2017 21:38

 
Triduum Paschalne w naszej szkole
środa, 12 kwietnia 2017 21:23

11 kwietnia odbył się w naszej szkole montaż słowno-muzyczny z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie poznali wydarzenia biblijne począwszy od Niedzieli Palmowej. Triduum Paschalne - czyli Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota należą do najważniejszych dni każdego katolika, w czasie których przypominamy sobie  ogromne znaczenie bogactwa symboli i pięknej liturgii. Uczniowie poprzez projekcję filmów i prezentację mogli wejść w atmosferę tamtych wydarzeń, aby zrozumieć na czym polega radość Wielkiej Nocy.

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla klas I – III pt. „Pisanka Wielkanocna”
środa, 12 kwietnia 2017 21:18

Dnia  10 kwietnia 2017 r. w Zespole Placówek Oświatowych nr. 1 w Busku – Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego dla klas I – III pt. „ Pisanka Wielkanocna”. Na konkurs wpłynęło 140 prac z naszej gminy. Uczennica  naszej szkoły Lena Szymańska zajęła I miejsce. Brawa dla Leny.

Więcej…
 
VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej
środa, 12 kwietnia 2017 21:15

Dnia 05. 04. 2017r odbył się w BSCK VIII  Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowała Jagoda Szir, która zaśpiewała piosenkę” Sing Me To Sleep”  Alana Walkera. Choreografię do piosenki wykonały dziewczynki: Maria Bławat, Wiktoria Cholewa, Natalia Sakwa i Karolina Wiśniosz. Konkurencja była duża. W kategorii wiekowej Jagody brało udział 11 wokalistów. Jagoda otrzymała wyróżnienie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 65