BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 


Designed by:

Spotkanie z przedstawicielką Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
niedziela, 12 listopada 2017 16:50

9 listopada 2017 r. gościła w naszej szkole przedstawicielka ŚiNPK pani Maria Skrzypek. Uczniowie klas I –III przekonali się jak bogatą i piękną porą roku jest jesień, jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy. Prezentacja multimedialna pt. „Jesienne zamieszanie w przyrodzie” oraz ciekawe zabawy ruchowe, jakie przygotowała pani M. Skrzypek na pewno przybliżyły naszym podopiecznym jesienne zmiany w przyrodzie.

Więcej…
 
Śniadanie daje moc
niedziela, 12 listopada 2017 16:47

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. O bardzo ważnej roli śniadania w codziennej diecie wiedzą doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Śniadanie daje moc”. 8 Listopada – to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i to właśnie tego dnia organizowane są w szkołach wspólne śniadania.

Więcej…
 
Kwesta na buskim cmentarzu
niedziela, 05 listopada 2017 16:19

32 zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek wzięło udział 1 listopada 2017r. w kweście zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Buska - Zdroju. Zuchom należą się wielkie słowa uznania, ponieważ poświęcili swój wolny od nauki czas, aby pomagać w zbiórce pieniędzy na odnowienie zabytkowych mogił na buskim cmentarzu. Mimo chłodu zuchy ochoczo zachęcały odwiedzających cmentarz do wzięcia udziału w kweście. Najmłodszymi uczestnikami tegorocznej kwesty byli 5-letnia Monika Kępińska, 6-letni Xawery Wojciechowski oraz wspaniałe pierwszaki. Wsparciem i pomocą służyli gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Noc Świętych
niedziela, 05 listopada 2017 16:16

31 października 2017 r. we wtorek o godz. 18: 00 w kościele św. Brata Alberta w Busku – Zdroju odbyło się uroczyste świętowanie „Nocy Świętych”. Najpierw uczestniczyliśmy w modlitewnym czuwaniu, a później w procesyjnym przejściu z relikwiami świętych ulicami Waryńskiego i Młyńską na cmentarz Św. Leonarda. Zuchy z naszej Gromady niosły świece  i pochodnie, które rozświetlały wieczorny mrok. Ksiądz prałat Marek Podyma podziękował zuchom za obecność pysznymi cukierkami. Postawa i zaangażowanie dzielnych zuchów zasługują na gorące słowa uznania i podziękowania.

Więcej…
 
Pamiętamy o tych, co odeszli …..
sobota, 28 października 2017 19:34

25 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny w Busku – Zdroju, aby uporządkować mogiły przed Świętem Zmarłych i zapalić znicze. Pierwsze kroki skierowaliśmy na mogiłę kpt. Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego, którego tablica pamiątkowa znajduje się na budynku naszej szkoły. Dzieci posprzątały mogiłę, postawiły kwiat chryzantem  i zapaliły znicze. Następnie uczniowie zapalili znicze na mogile Jadwigi Kaczorowskiej, powstańców styczniowych oraz żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku.

Więcej…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka
sobota, 28 października 2017 19:31

18 października 2017 r. na Karabosach odbyło się spotkanie zuchów, nauczycieli i rodziców z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Ognisko mogło mieć tak bogatą oprawę dzięki pracy zuchów w Kauflandzie podczas wakacji.  Podczas ogniska nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków do naszej Gromady Zuchowej. „Biszkopty”, bo tak nazywają się zuchy do czasu złożenia Obietnicy, otrzymały medale, oczywiście z biszkoptów, listy powitalne i drobne prezenty. Wszyscy członkowie naszej Gromady serdecznie powitali młodsze koleżanki i kolegów. Spotkanie w tak licznym gronie stało się okazją do wręczenia „Serc Dobroci”.

Więcej…
 
Akcja "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”
sobota, 28 października 2017 19:22

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.  Dlatego od października 2017 r., z aktywnym udziałem rodziców, rozpoczęliśmy w naszym oddziale przedszkolnym akcję "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 73