BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 


Designed by:

Piknik rodzinny na Karabosach
niedziela, 04 czerwca 2017 18:38

W sobotę 27 maja na terenie Karabosów odbył się drugi Piknik Rodzinny zorganizowany przez Annę Szymańską – sołtysa Siesławic, wraz z rada sołecką przy współpracy Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Na wszystkich zebranych czekało mnóstwo atrakcji. Dopisali również zaproszeni goście: ksiądz prałat Marek Podyma, radni Wiesław Marzec, Bogdan Błaszczyk i Maciej Gawin. Obecny na pikniku pan poseł Michał Cieślak ufundował Tablet dla ucznia naszej szkoły, który uzyska najwyższą średnią ocen na koniec roku. Pan poseł zapraszał również wszystkich zgromadzonych na kiełbaski z grilla.

Więcej…
 
Kochamy Was całym sercem!
niedziela, 28 maja 2017 18:15

Uczy, dba, pilnuje, doradza, ale przede wszystkim …kocha. Mama jest najważniejsza na świecie! Z okazji Dnia Matki uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III przygotowali dla kochanych mam wspaniałą uroczystość. Za pomocą wierszy, piosenek i tańców chcieli wszystkim mamom podziękować i dać najlepszy na świecie prezent: mocno się przytulić, dać buziaka, a do ucha wyszeptać  „Kocham Cię!”. Ale już od początku świata przy mamie musi być tata, dlatego też dzieci nie zapomniały o swoich tatusiach, którzy dbają i troszczą się o nich codziennie. Mamusie i tatusiowie otrzymali piękne laurki i prezenty wykonane przez dzieci. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia przekazane rodzicom podczas ich święta.

Więcej…
 
V Powiatowy XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Puchatek moim przyjacielem"
niedziela, 28 maja 2017 18:12

Dnia 26 maja 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się V Powiatowy XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Puchatek moim przyjacielem" dla uczniów klas drugich. Naszą szkołę reprezentowały Maria Bławat, Lena Szymańska i Natalia Śledzik. Dziewczynki wykazały się doskonałą znajomością lektury. Lena Szymańska zajęła III miejsce, a Maria Bławat wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Super wycieczka!
niedziela, 21 maja 2017 19:58

20 maja 2017r. wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą i dobrą zabawą do Wioski Indiańskiej „BONANZA”. Na wycieczkę zuchy zapracowały sobie same, podczas Kiermaszu Wielkanocnego „Kukuryku w Cielętniku”. Zabawę w Indian rozpoczęliśmy od wykonania pióropusza, później odbyło się malowanie twarzy i nadanie imion indiańskich. Tak przygotowani przystąpiliśmy do realizacji indiańskich prób: próba sprawności ( tor przeszkód), próba równowagi ( przejście po leżącym drzewie), próba siły ( walki wojowników), próba celności ( strzelanie z łuku), próba odwagi ( przejście boso po szyszkach), próba zwinności ( indiańskie lasery) oraz polowanie czyli rzucanie piłeczkami do tablicy ze zwierzętami.

Więcej…
 
Zuchy w buskim skateparku
niedziela, 21 maja 2017 19:54

19 maja grupa 20 zuchów pod opieką p. Barbary Skrzypek i p. Anny Szymańskiej przygotowała dla zgromadzonych w Skateparku dzieci szereg zabaw i konkursów sprawnościowych np. zabawy z piłką, skoki w workach. Do wspólnej zabawy dołączyli się: pan Henryk Radosz z-ca Burmistrza, pani dyrektor Beata Durnaś oraz licznie  przybyli wraz z przewodnikiem kuracjusze.  Zarówno dzieci jak i dorośli bawili się wspaniale. Brawo zuchy!

Więcej…
 
Biegi przełajowe w ramach „Dni otwartych funduszy europejskich”
niedziela, 21 maja 2017 19:51

Dnia 19 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Sakwa, Jakub Brych, Ewelina Wiśniosz, Karolina Wiśniosz, Piotr Kułakowski wzięli udział w biegach przełajowych w ramach „Dni otwartych funduszy europejskich”, które odbyły się  w ośrodku rekreacyjnym „Skatepark”. Uczniowie z klas II-VI biegli na dystansie 300m, 400m, 600m. Rywalizowali z uczniami z innych szkół z gminy Busko-Zdrój. Najlepszy wynik uzyskała Natalia Sakwa zdobywając III miejsce. Gratulujemy.

Więcej…
 
Godzina Kodowania
niedziela, 21 maja 2017 19:48

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce. Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Każdy uczestnik, który wykona wszystkie zadania, a tym samym napisze prawidłowo kilkanaście lub kilkadziesiąt linii kodu, otrzymuje certyfikat ukończenia. W Godzinie Kodowania udział wzięli również uczniowie naszej szkoły: Sebastian Nowak, Ewelina Wiśniosz, Paweł Orzeł, Karol Paw.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 68