BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


Designed by:

Ślubowanie klasy pierwszej
niedziela, 21 października 2018 12:43

Dzień 15 października 2018 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klasy pierwszej zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach.  Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko jakim jest szkoła i muszą sprostać nowym wymaganiom jakie stawiają przed nimi nauczyciele. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też rodziców pierwszaków.

Więcej…
 
Super zabawa podczas Święta Pieczonego Ziemniaka
niedziela, 21 października 2018 12:40

11 października 2018 r. na Karabosach odbyło się spotkanie zuchów, nauczycieli i rodziców z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Podczas ogniska zuchy wręczyły „Serca Dobroci”, w tym roku decyzją dzieci czerwone serca trafiły do pani Alicji Paw, pani Ilony Mazurek i pana Grzegorza Pawia. Zuchy dziękowały za wsparcie i pomoc, na jaką zawsze z ich strony mogą liczyć. Spotkanie w tak licznym gronie stało się okazją do podziękowań dla wszystkich rodziców, od opiekunki zespołu tanecznego „ALFA” i opiekunki Gromady Zuchowej dla wspaniałych Rodziców, którzy dowożąc swoje pociechy na występy, rajdy czy uroczystości patriotyczne poświęcają swój cenny czas. Każdy rodzic otrzymał książkę pt. „Anioły też płaczą”, bo to właśnie rodzice są takimi naszymi dobrymi „Aniołami” i zawsze możemy na nich liczyć.

Więcej…
 
Spektakl „W Krusikowie”
niedziela, 21 października 2018 12:37

Piękny i pouczający spektakl "Krusikowo" przygotowała dla nas buska placówka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dzieci powitała kierownik buskiej  placówki Elżbieta Śliwa, po czym wkroczyły do akcji dwie pszczółki Kruszynki i trzmiel Okruszek. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować, żeby uniknąć nieszczęśliwych wypadków, by było bezpiecznie w domu i w gospodarstwie rolnym.

Więcej…
 
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
poniedziałek, 15 października 2018 19:47

Dnia 12.10.2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie pani dyrektor Beata Durnaś złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i uczniom oraz poinformowała nauczycieli o otrzymanych nagrodach:  Burmistrza Miasta i Gminy Busko –Zdrój, Dyrektora Szkoły oraz wręczeniu Medali za Długoletnią Służbę nauczycielom naszej szkoły.

Więcej…
 
Bezpieczna droga z radami dzielnicowego
poniedziałek, 15 października 2018 19:38

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju odwiedził naszych uczniów. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z podstawowymi przepisami ruchu drogowego. Mundurowy opowiadał o znaczeniu najważniejszych znaków drogowych.

Więcej…
 
Wycieczka do Izby Chleba
niedziela, 30 września 2018 14:39

26 września dzieci z oddziału przedszkolnego  wybrały się na wycieczkę do Izby Chleba, która znajduje się przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Po umyciu rąk każde  dziecko otrzymało kawałek ciasta , które po  wyrobieniu i uformowaniu  trafiło  do pieca. Czekając na wypieki dzieci, dzięki opowieściom p. Marka  Bębenka dowiedziały się jak powstaje mąka, jakie są rodzaje ziaren i mąki, z czego powstaje chleb. Dzieci oglądały również dawne urządzenia, różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w dawnej chłopskiej izbie. Po niedługim czasie podpłomyki były gotowe i wszyscy mogliśmy skosztować smacznych wypieków. Dziękujemy.

Więcej…
 
Zuchy z naszej szkoły podczas Historycznego Pikniku Rodzinnego "Buska droga do niepodległej"
niedziela, 23 września 2018 14:51

35 osób z naszej szkoły spotkało się w sobotę 22 września 2018r. pod Domem Harcerza w Busku – Zdroju. Po uroczystym apelu przedstawiciele poszczególnych drużyn wsadzili „Dęba Niepodległości” na placu przed Domem Harcerza, upamiętniając w ten sposób 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą Gromadę reprezentowali Monika Kępińska i Miłosz Skublikowski.  Odbyła się również musztra pod czujnym okiem pana porucznika z WKU w Busku – Zdroju, a oprócz musztry - lekcja prawidłowego zakładania i noszenia beretów. Później wszyscy udaliśmy się do Kameduł na główne uroczystości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 90

Ogłoszenia