BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 


Designed by:

Kulinarne, słodkie walentynki
niedziela, 17 lutego 2019 15:17

Uczniowie klasy I i III  naszej szkoły wcześniej rozpoczęli obchody walentynek, 12 lutego 2019 roku uczestniczyli w słodkich warsztatach kulinarnych. Na zaproszenie opiekunki Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych pani Małgorzaty Zdanowskiej – Gacek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika Nr 1  w Busku – Zdroju wzięli udział we wspólnych zajęciach z klasą II g. Po walentynkowym powitaniu przez pana dyrektora Andrzeja Bilewskiego, w pięknie udekorowanej sali „mali kucharze” ochoczo przystąpili do pracy. Pod okiem starszych koleżanek i kolegów powstały prawdziwe walentynkowe cuda: rogaliki, różyczki, przekładane kruche ciasteczka, czerwone serduszka z galaretek.

Dla dzieci było to cudowne przeżycie, kiedy sami wałkowali ciasto, zwijali rogaliki, wycinali foremki czy robili pyszny krem do kruchych ciasteczek. Starsi koledzy zadbali, aby dzieciom nic nie brakowało, przygotowali pyszne koktajle owocowe do picia, kakao czy orzeźwiający sok jabłkowy. Młodzieży należą się wielkie słowa uznania za opiekę, cierpliwość i serdeczność, jaką otoczyli swoich młodszych kolegów. Wspólnie odkrywaliśmy kulinarne talenty małych pomocników. Walentynkowe życzenia popłynęły także od zastępców dyrektora szkoły pani Wioletty Czupryny-Kopeć i pana Marka Partyki. Dzieci oprócz słodkich wypieków, czerwonych balonów otrzymały również drobne upominki i przepisy na słodkie pyszności. Było to już drugie spotkanie ze Szkolnym Kołem Fascynacji Kulinarnych, gdyż gościliśmy już w naszej szkole młodych kucharzy podczas ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Dzieci wraz z opiekunkami p. B. Skrzypek i D. Wleciał serdecznie dziękują pani Małgorzacie Zdanowskiej – Gacek za zaproszenie a Dyrekcji ZSP Nr 1 w Busku – Zdroju za tak serdeczne przyjęcie.


 

 

Ogłoszenia