Wakacje
niedziela, 24 czerwca 2018 17:31

 

 
Piknik nad stawami
niedziela, 24 czerwca 2018 17:14

Dnia 23.06.2018r. uczniowie naszej szkoły występowali w Biniątkach podczas pikniku „ Nad stawami”. Program artystyczny rozpoczęliśmy piosenką pt. „Mała ojczyzna” w wykonaniu Kingi Czerw i Mikołaja Davisa. Zatańczyliśmy krakowiaka, a zespół Alfa wykonał dwa układy taneczne. Uczniowie oddziału przedszkolnego zaśpiewali trzy piosenki. Program artystyczny zakończyliśmy piosenką, która wywołała największe brawa wśród zgromadzonej publiczności.   Była to „Meluzyna” w wykonaniu naszego duetu Kingi i Mikołaja.

 

Więcej…
 
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
niedziela, 24 czerwca 2018 17:11

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tego dnia o godzinie 8.00 zabrzmiał ostatni dzwonek przed wakacjami. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie po krótkim występie przygotowanym przez uczniów klasy III i V pani dyrektor Beata Durnaś wraz z panią Magdaleną Wypych - Jastrząb wręczyła świadectwa z „czerwonym paskiem”, nagrody oraz dyplomy. W tym roku najwięcej nagród otrzymało troje uczniów: Karol Paw, Krystian Paw oraz Jakub Kasza.

Więcej…
 
Występy uczniów podczas uroczystości odpustowych w parafii św. Brata Alberta
niedziela, 24 czerwca 2018 17:08

 
Wizyta w Izbie Chleba przy Parafii św. Brata Alberta
niedziela, 17 czerwca 2018 12:00

13 czerwca uczniowie klas III – VII po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych między innymi przez pana Marka Bębenka w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki”. Dzięki spotkaniu uczniowie poznali historię chleba oraz misterium jego wypiekania. Każdy miał okazję sam przygotować podpłomyk, który później został upieczony. Po kilkunastu minutach dzieci skosztowały swoich wypieków i dzieliły się nimi z drugą osobą.

Więcej…
 
Podsumowanie Tygodnia Matematyki i Dnia Brytyjskiego w naszej szkole
niedziela, 17 czerwca 2018 11:57

15 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych w ramach Tygodnia Matematyki i Dnia Brytyjskiego.

Więcej…
 
Czytanie w oddziale przedszkolnym w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
niedziela, 17 czerwca 2018 11:47

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i  wyrażać swe opinie. Ułatwia zawieranie i pielęgnowanie znajomości, dzięki niemu można snuć marzenia i refleksje. Ale język potrafi być też najgorszym wrogiem, gdy jest ułomny i nieporadny-utrudnia wtedy komunikację, jest przyczyną nieporozumień i porażek. Aby nasi uczniowie nie mieli takich problemów robimy wszystko, aby zarazić ich miłością do czytania.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 84