156 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 24 marca 2019 14:25

17 marca 2019 r. zuchy uczestniczyły we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, podczas mszy modlono się za wszystkich poległych w bitwie pod Grochowiskami, wspominano również uczestnika tej bitwy, Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta patrona parafii. Na ołtarzu ustawiono krzyż z czasów Powstania Styczniowego. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci wraz ze swoim dowódcą Robertem Osińskim, którzy w rocznicę bitwy pod Grochowiskami obchodzą Święto Pułku. W nabożeństwie udział wzięli kombatanci, Poczet Sztandarowy naszej szkoły, Grupa Teatralna „Pegaz”, pani dyrektor Beata Durnaś oraz rodzice. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani podzielili się chlebem.

Więcej…
 
Witamy wiosnę
niedziela, 24 marca 2019 14:21

Więcej…
 
XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 24 marca 2019 14:12

20 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint, w tym roku pod hasłem „100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Jak co roku konkurs zorganizowała pani Jolanta Wójcik. Naszą szkołę reprezentował: Karol Paw z klasy VII. W konkursie wzięli także udział uczniowie z PSP nr 1 w Busku-Zdroju, PSP nr 2 w Busku-Zdroju, w Szańcu, w Zbludowicach, w Dobrowodzie.

 

Więcej…
 
Tajemnice Bocheńskiej Kopalni Soli
niedziela, 24 marca 2019 14:08

Dnia 20 marca uczniowie klas 0-3 naszej szkoły odbyli wycieczkę do Kopalni Soli w  Bochni. Dzięki tej wyprawie wiedzą jakie skarby i tajemnice skrywane są pod ziemią. Dowiedzieli się skąd sól pod ziemią i jak przez lata ją wydobywano. Widzieli również jedyną kaplicę przez której środek biegną tory. Koniec wycieczki zwieńczyło spotkanie z dobrym duchem kopalni, Skarbnikiem który dla każdego uczestnika miał słoną pamiątkę.

Więcej…
 
Festiwal „Zabawa w naukę”
niedziela, 24 marca 2019 14:02

18 marca duch nauki unosił się nad naszą szkołą. Laboratorium fizyczne otworzyło drzwi dla wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas najmłodszych, dla których starsi koledzy z klas: siódmej i ósmej, pod opieką pani Elżbiety Nowak i pani Ewy Złotnik, zorganizowali Festiwal „Zabawa w naukę". Zaproszeni goście-uczniowie punktualnie o godzinie 9:00 przybyli wraz ze swoimi wychowawczyniami na ciekawą lekcję fizyki. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, poobserwować i dowiedzieć się np.: jak przeprowadzić kontrolowany wybuch wulkanu, jak zmontować obwód elektryczny latarki kieszonkowej, czy też poznać fizykę na placu zabaw.

Więcej…
 
Warsztaty programowania w Akademii Pięknego Umysłu w Kielcach
niedziela, 17 marca 2019 15:24

W dniu 15 marca uczniowie klas I-III uczestniczący w programie Tu#programujeMY, udali się do Kielc na zajęcia programowania. Warsztaty, w trakcie, których dzieci rozwijały kompetencje informatyczne z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3, odbywały się w Akademii Pięknego Umysłu. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania był robot Dash. Przy użyciu tabletów i odpowiednich aplikacji, mali użytkownicy mogli tworzyć sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu. Programowanie jest umiejętnością, która kształci zdolności intelektualne, zdobyte kompetencje będą procentowały w przyszłości w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia.

Więcej…
 
Ortograficzne podium dla Jagody
niedziela, 17 marca 2019 15:21

7 marca uczennica naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VIII wzięła udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem było doskonalenie umiejętności i starannego pisania z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, a także zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej. W tym roku treść dyktanda dotyczyła wizyty hożej Hortensji w pralni o szumnej nazwie „Francuska”, która niestety nie posiadała europejskich standardów, a jej właściciel okazał się hołyszem i hochsztaplerem. Dyktando nie należało do łatwych, więc nikt nie ustrzegł się błędów. Cieszymy się, że mimo trudnego tekstu Jagoda Szir zdobyła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 98