Bezpieczna droga z radami dzielnicowego
poniedziałek, 15 października 2018 19:38

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju odwiedził naszych uczniów. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z podstawowymi przepisami ruchu drogowego. Mundurowy opowiadał o znaczeniu najważniejszych znaków drogowych.

Więcej…
 
Wycieczka do Izby Chleba
niedziela, 30 września 2018 14:39

26 września dzieci z oddziału przedszkolnego  wybrały się na wycieczkę do Izby Chleba, która znajduje się przy parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju. Po umyciu rąk każde  dziecko otrzymało kawałek ciasta , które po  wyrobieniu i uformowaniu  trafiło  do pieca. Czekając na wypieki dzieci, dzięki opowieściom p. Marka  Bębenka dowiedziały się jak powstaje mąka, jakie są rodzaje ziaren i mąki, z czego powstaje chleb. Dzieci oglądały również dawne urządzenia, różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku wykorzystywane w dawnej chłopskiej izbie. Po niedługim czasie podpłomyki były gotowe i wszyscy mogliśmy skosztować smacznych wypieków. Dziękujemy.

Więcej…
 
Zuchy z naszej szkoły podczas Historycznego Pikniku Rodzinnego "Buska droga do niepodległej"
niedziela, 23 września 2018 14:51

35 osób z naszej szkoły spotkało się w sobotę 22 września 2018r. pod Domem Harcerza w Busku – Zdroju. Po uroczystym apelu przedstawiciele poszczególnych drużyn wsadzili „Dęba Niepodległości” na placu przed Domem Harcerza, upamiętniając w ten sposób 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Naszą Gromadę reprezentowali Monika Kępińska i Miłosz Skublikowski.  Odbyła się również musztra pod czujnym okiem pana porucznika z WKU w Busku – Zdroju, a oprócz musztry - lekcja prawidłowego zakładania i noszenia beretów. Później wszyscy udaliśmy się do Kameduł na główne uroczystości.

Więcej…
 
Alarm próbny-spotkanie ze strażakami z PSP Busko-Zdrój
niedziela, 23 września 2018 12:35

Więcej…
 
Sprzątanie Świata
niedziela, 23 września 2018 12:29

19 września uczniowie i nauczyciele naszej  szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji „ Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem  „ Akcja – segregacja”. Uczestnicy akcji  pozbierali śmieci wokół naszej szkoły oraz  z poboczy i rowów w najbliższej okolicy. Najczęściej  znajdowane śmieci to plastikowe butelki i reklamówki- prawdziwe utrapienie dla środowiska. Zbieranie  śmieci daje efekt krótkotrwały, znacznie ważniejsza jest zmiana świadomości ekologicznej i nawyków ludzi. Możemy tego  się uczyć biorąc między innymi udział w takich akcjach.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
sobota, 15 września 2018 14:45

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 18 września 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach o godzinie 17:00

 
79 rocznica bitwy pod Broniną
niedziela, 09 września 2018 14:32

8 września 2018 roku zuchy wzięły udział w uroczystych obchodach 79 rocznicy bitwy pod Broniną – jednej z największych bitew wojny obronnej we wrześniu 1939 roku na Kielecczyźnie.  Od kilkunastu lat, rokrocznie, zuchy z naszej szkoły składają wiązankę kwiatów i zapalają znicze pamięci pod pomnikiem w Broninie, aby w ten sposób oddać hołd poległym tutaj żołnierzom. Podczas bitwy pod Broniną 9 września 1939 roku 22. Dywizja Piechoty Górskiej Armii „Kraków” stoczyła kilkunastogodzinny krwawy bój z Oddziałem Wydzielonym Niemieckiego VII Korpusu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 91