Brawo Hubert!
niedziela, 27 maja 2018 12:28

21 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VI Powiatowy i XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ Zostań przyjacielem Dzieci z Bullerbyn”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II- Alan Harasym i Hubert Pękalski. Chłopcy wykazali się bardzo dobrą znajomością zarówno treści książki jak i życiorysu Astrid Lindgren. Po sprawdzeniu prac przez jury -  Hubert Pękalski zdobył wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Majówka z Harcerzami.
niedziela, 27 maja 2018 12:26

W dniu 18 maja 2018r uczniowie z naszej szkoły należący do zespołu taneczno – wokalnego „ Alfa” uczestniczyli w „ Majówce z harcerzami”, która odbyła się w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Busku – Zdroju. Podczas tego spotkania uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno – wokalne. Po części artystycznej zostali zaproszeni na wspólne pieczenie kiełbasek. Za swój występ zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

Więcej…
 
Mamy laureata Powiatowego Konkursu Mitologicznego
niedziela, 20 maja 2018 17:24

9 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny skierowany do uczniów klas piątych i szóstych z powiatu buskiego. Jego celem było przybliżenie młodzieży sztuki i kultury starożytnych Greków, których ślady odnajdujemy w literaturze, malarstwie, rzeźbie różnych epok, a także w filmie i języku. Dzięki niemu dzieci mogły dokładnie poznać „Mitologię” Jana Parandowskiego.

Więcej…
 
Pracowali – Pojechali (KAZIMIERZ DOLNY)
wtorek, 15 maja 2018 18:49

W czasie kiermaszu wielkanocnego zuchy oczywiście przy pomocy niezawodnych rodziców zapracowały na tegoroczną wycieczkę.  12 maja 2018 r. w piękną, słoneczną sobotę zuchy wraz z rodzicami wyruszyły do malowniczego i urokliwego Kazimierza Dolnego. Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy był Wąwóz Korzeniowy Dół. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją wąwozu są odsłonięte w wyniku erozji wodnej korzenie starych drzew i krzewów. Bardzo przyjemnie było nam wędrować w słoneczny i ciepły dzień tym zacienionym wąwozem i podziwiać cuda natury stworzone przez plątaninę korzeni, a nad głową mieć zadaszenie z liści chroniących przed gorącem.

Więcej…
 
Gminne Biegi Przełajowe w Busku-Zdroju
wtorek, 15 maja 2018 16:08

W czwartek, 10 maja 2018r. przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie Skateparku w Busku - Zdroju odbyły się XIV Gminne Biegi Przełajowe pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory. W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora. W biegach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas I – VI.

Więcej…
 
Druga „Lekcja ciepła”
wtorek, 15 maja 2018 16:03

Komunalny Związek Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, jako dostawca ciepła systemowego, wspólnie z Gminą Busko-Zdrój, prowadzi w szkołach podstawowych oraz przedszkolach na terenie gminy, projekt edukacyjno-ekologiczny pt. "LEKCJE CIEPŁA".  W kolejnym spotkaniu, tego cyklu w naszej szkole, brali udział uczniowie klasy II i III. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym doświadczeniu, budując "mini system ciepłowniczy i wymiennik ciepła". Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i odpowiadali na bardzo trudne pytania. W wyniku dyskusji samu doszli do stworzenia definicji kluczowych pojęć, jak ciepło, wymiennik ciepła, ciepłownia, czy elektrociepłownia.

Więcej…
 
Odpust w Chotelku
wtorek, 15 maja 2018 15:57

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 88