Aktualności
XXXV Jubileuszowa Wędrówka Zuchowa „BARTEK”
niedziela, 27 maja 2018 12:51

35 jubileuszowa Wędrówka Zuchowa „ BARTEK” została zorganizowana 25 maja 2018 r. przez Komendę Hufca ZHP w Busku Zdroju i otrzymała nazwę "RAJDU ŻONKILA”. Na starcie stanęło ponad 300 zuchów i harcerzy wraz z opiekunami. Po otrzymaniu żółtych, żonkilowych koszulek wyruszyliśmy pieszo do rynku na przystanek meleksów "SŁONECZNY EKSPRES", którymi dotarliśmy do Wełcza pod sławną sosnę, będącą pomnikiem przyrody.

Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Kurozwęk
niedziela, 27 maja 2018 12:49

Dnia 22 maja 2018r uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Kurozwęk. Celem wyjazdu było zwiedzenie pięknego pałacu Popielów z XV wieku, poznanie jego historii, obejrzenie lochów pełnych tajemnic i zwierząt w mini zoo. Główną i największą atrakcją wycieczki było oglądanie z bliska stada bizonów podczas wycieczki wozem „Safarii bizon”, który wjeżdża na łąki pomiędzy zwierzęta. Pod koniec wycieczki każdy mógł się posilić zjadając pyszną kiełbaskę z grilla. Zwiedzanie kompleksu pałacowego dzieci zakończyły na placu zabaw, który znajdował się na terenie parku. W dobrych humorach, z pamiątkami, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę wróciliśmy do domu.

Więcej…
 
Laureatka finału regionalnego w Kielcach 2018
niedziela, 27 maja 2018 12:43

W dniu 23 maja 2018 r. w Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach odbyły się uroczystości półfinałowe XIX edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Tajemnice lasów karbońskich". Łącznie na konkurs nadesłano 126 prac plastycznych z regionu konkursowego czyli z  województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Wszystkie prace plastyczne wyróżniały się dużą kreatywnością i różnorodnością w zakresie stosowanych technik i przedstawienia tematu. Praca naszej uczennicy Wiktorii Cholewy zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
Izba Chleba przy Parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
niedziela, 27 maja 2018 12:31

21.05.2018 dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III z wychowawcami odwiedziły Izbę Chleba przy Parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, gdzie poznały historię powstawania chleba. Pan Marek Bębenek przybliżył uczniom proces  powstawania  chleba, jak powstaje mąka, jakie są rodzaje ziaren i mąki. Dzieci miały również możliwość upiec własny podpłomyk. Uczniowie po umyciu rąk, zaopatrzeni  w fartuchy oraz czepki przystąpili do formowania ciasta  za pomocą  wałków.

Więcej…
 
Brawa dla Pawła
niedziela, 27 maja 2018 12:29

16 maja 2018r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju odbył się  XVII Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych.  Temat tegorocznego konkursu brzmiał „Z ekologią za pan brat”.  Naszą szkołę reprezentował Paweł Podstawek z klasy III. Paweł wykazał się dużą wiedzą na temat ekologii, zdobywając wyróżnienie.

Więcej…
 
Brawo Hubert!
niedziela, 27 maja 2018 12:28

21 maja 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się VI Powiatowy i XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „ Zostań przyjacielem Dzieci z Bullerbyn”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II- Alan Harasym i Hubert Pękalski. Chłopcy wykazali się bardzo dobrą znajomością zarówno treści książki jak i życiorysu Astrid Lindgren. Po sprawdzeniu prac przez jury -  Hubert Pękalski zdobył wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Majówka z Harcerzami.
niedziela, 27 maja 2018 12:26

W dniu 18 maja 2018r uczniowie z naszej szkoły należący do zespołu taneczno – wokalnego „ Alfa” uczestniczyli w „ Majówce z harcerzami”, która odbyła się w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Busku – Zdroju. Podczas tego spotkania uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczno – wokalne. Po części artystycznej zostali zaproszeni na wspólne pieczenie kiełbasek. Za swój występ zostali nagrodzeni dyplomami i słodyczami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80