Aktualności
Dzień Kobiet w naszej szkole
niedziela, 10 marca 2019 14:26

8 marca wszystkie kobiety i te małe i te duże obchodziły swoje święto. Z tej to okazji chłopcy z klas I – III przygotowali uroczystą akademię. Kobiety na przestrzeni wieków stanowiły inspirację dla poetów, malarzy czy kompozytorów. Leonardo da Vinci namalował portret uroczej Mona Lizy, Ludwig van Beethoven skomponował piękny utwór „Dla Elizy”, zaś Adam Mickiewicz w wierszu „Do M…” zwracał się do tajemniczej ukochanej. Chłopcy pamiętali również o swoich koleżankach wraz z życzeniami i okolicznościowymi wierszami podarowali im koszyczki pełne słodyczy.

Więcej…
 
Tropem Wilczym Bieg Pamięci „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
niedziela, 03 marca 2019 17:37

3 marca 2019 roku w samo południe wystartował drugi buski bieg w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa zuchów i rodziców (40 osób). Bieg uliczny to ogólnopolska impreza sportowa. Organizatorem biegu było Ponidziańskie Stowarzyszenie „TUKIDYDES” oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Do pokonania mieliśmy 1963 metry. Na starcie każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę z nadrukiem postaci Żołnierza Wyklętego. Młodszych biegaczy jak zawsze wspierali niezawodni rodzice. Na mecie w centrum nowego parku zdrojowego zuchy i rodzice biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe pakiety i medale.  Radość i duma zuchów z pokonania trasy i zdobycia medalu była wielka! Brawa dla najmłodszej uczestniczki Moniki Kępińskiej z oddziału przedszkolnego. Do zobaczenia za rok!

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
niedziela, 03 marca 2019 17:23

26 osób z naszej Gromady Zuchowej wraz z panią dyrektor Beatą Durnaś uczestniczyło w dniu 28 lutego br. w buskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Uroczyste obchody odbyły się w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju.  Grupa Teatralno – Rekonstrukcyjna „Pegaz” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przygotowała wzruszający spektakl pt. „Nie zapomnijcie o nas…”. Po spektaklu uczestniczyliśmy we mszy świętej. Zuchy trzymały portrety „ Żołnierzy Wyklętych” oraz specjalnie przygotowany, okolicznościowy baner. Każdy zuch wniósł do kościoła zapalony znicz, jako światełko pamięci, dla tych, którzy oddali dla ojczyzny to, co mieli najdroższe – życie.

Więcej…
 
Rajd Hufca „ZMARZLACZEK’2019”
niedziela, 24 lutego 2019 15:40

22 lutego 2019 r. zuchy z naszej Gromady wyruszyły na spotkanie z przyrodą i przygodą. Tegoroczny rajd rozpoczął się od uroczystego „kominka”, na sali gimnastycznej szkoły w Zborowie, w związku z obchodami Dnia Myśli Braterskiej.  Druh Szymon Wójcik przybliżył nam sylwetkę twórcy skautingu gen. Roberta Baden- Powella oraz historię harcerstwa w Polsce. Po apelu, na którym naszą grupę wzorowo zameldował Krystian Paw, wyruszyliśmy na trasę malowniczym czerwonym szlakiem. Po drodze czekały na nas punkty kontrolne, na których uczyliśmy się wiązać harcerskie węzły, posługiwać kompasem, musieliśmy również wymienić się z innymi patrolami - harcerskimi pozdrowieniami w 13 językach. Po drodze zuchy wesoło się bawiły, zwłaszcza, że w tym roku pogoda dopisała, jak na „Zmarzlaczka” przystało temperatura była ujemna, ale świeciło piękne słońce. Dzieci nigdy się nie nudzą, więc było mierzenie głębokości kałuż, mini potyczki na kije oraz podziwianie pięknych krajobrazów.

Więcej…
 
Stop „Cyberprzemocy”
niedziela, 24 lutego 2019 15:28

Czym jest cyberprzemoc? Cyberprzemoc (ang. cyberbullying) zdefiniować można jako przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Najczęściej terminu tego używa się w odniesieniu do przemocy rówieśniczej z użyciem telefonów komórkowych lub Internetu. Podstawowe formy cyberprzemocy to: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem Sieci, rejestrowanie niechcianych zdjęć i filmów, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie przy użyciu telefonu komórkowego ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, podszywanie się w Sieci pod rówieśników. Do działań określanych mianem cyberprzemocy wykorzystywane są m.in: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe, grupy dyskusyjne, telefony komórkowe, serwisy SMS i MMS.

Więcej…
 
Popielica szara – nocny duszek
niedziela, 24 lutego 2019 15:23

Uczniowie z klas I, III i IV oraz z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących ochrony popielicowatych – interesującej i rzadkiej rodziny ssaków nadrzewnych. Celem edukacyjnym tego spotkania było zapoznanie uczniów z żyjącymi w Polsce i województwie świętokrzyskim, sympatycznymi gryzoniami z rodziny popielicowatych, ich biologią i ochroną oraz poszerzenie wiadomości na temat środowiska życia tych zwierząt. Ciekawe zajęcia przygotowała dla nas pani Maria Skrzypek przedstawicielka Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o życiu popielicy szarej, wykonały ciekawe opaski na głowę, otrzymały również książeczki do kolorowania i samodzielnego wykonania podobizny popielicy szarej. Dziękujemy za przekazanie nam tak ciekawych informacji.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 98