Aktualności
Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Busku- Zdroju
poniedziałek, 04 listopada 2013 18:13

Dnia 25 października  dzieci oddziału przedszkolnego i klas I- III wybrały się na wycieczkę do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku- Zdroju na przedstawienie teatralne „Rubinowy Książę” w wykonaniu Teatru Art.- Re z Krakowa. Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony dzieci. Aktorzy włączyli  małych widzów do wspólnej zabawy i gry aktorskiej. Następnie  w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” pan bibliotekarz przeczytał dzieciom książkę o przygodach ich ulubionego misia - Kubusia Puchatka.

Więcej…
 
Rajd śladami Powstania Styczniowego na Ponidziu 1863-2013
czwartek, 17 października 2013 19:27

14 października 2013 r. 34 zuchów pod opieką B. Skrzypek oraz jak zawsze niezawodnych rodziców wzięła udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez PTTK oddział w Busku- Zdroju. Rajd obfitował w mnóstwo atrakcji. Wszyscy uczestnicy spotkali się przy mogile powstańczej na Grochowiskach gdzie zuchy złożyły wiązankę kwiatów oraz zapaliły znicz. Wysłuchaliśmy również gawędy na temat Powstania Styczniowego i bitwy pod Grochowiskami.

Więcej…
 
W naszej szkole też zakwitną „Pola Nadziei”
czwartek, 17 października 2013 18:58

8 października 2013r. pani dyrektor Barbara Guzińska otrzymała podziękowanie z rąk hm. Teresy Leszczyńskiej za włączenie się naszej szkoły w akcję pomocy hospicjom. Zuchy  przekazały zebraną kwotę (210 zł 99 gr.) hospicjum w Miechowie. Pani dyrektor, hm. T. Leszczyńska, phm B. Skrzypek wraz z zuchami wsadziły w naszym szkolnym ogródku cebulki żonkili, które zakwitną wiosną niosąc nadzieję wszystkim pacjentom hospicjów, wtedy to przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka pieniędzy, a każdy z darczyńców otrzyma kwitnącego, żółtego żonkila.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie uczniów klasy I
czwartek, 17 października 2013 18:55

Dnia 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowania uczniów klasy I. Przedstawiciele klas I-VI pod kierunkiem pań: Doroty Wleciał i Grażyny Oćwiei przygotowały wiersze i piosenki dla wszystkich nauczycieli naszej szkoły oraz pani woźnej.

Więcej…
 
Spotkanie zuchów z Buskowianinem roku 2013
czwartek, 10 października 2013 18:53

33 zuchów uczestniczyło w spotkaniu z Buskowianinem Roku 2013,prezesem Towarzystwa Miłośników Buska panem Leszkiem Gadawskim. Dzieci miały okazję poznać szczegóły bogatej działalności TMB. Pan Leszek Gadawski w barwny sposób przybliżył zuchom postać księcia Leszka Czarnego, który nadał Busku prawa miejskie.  Na naszym spotkaniu obecny był również pan Tadeusz Ura wiceprezes TMB, który uwiecznił nasze spotkanie na fotografii.

Więcej…
 
Rajd Nocny „Po Omacku”
środa, 02 października 2013 14:38

30 zuchów z naszej Gromady pod opieką B. Skrzypek, E. Złotnik oraz niezawodnych rodziców wzięło udział w XXX Rajdzie Nocnym „PO OMACKU”. Zuchy dzielnie pokonały trasę z Buska – Zdroju do Szańca walcząc z bólem nóg, sennością i zmęczeniem. Pogoda dopisała i mogliśmy obserwować rozgwieżdżone niebo oraz jasno świecący księżyc. Zuchy po raz kolejny udowodniły, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Gratulacje!

Więcej…
 
„Żonkilowy marsz nadziei”
środa, 02 października 2013 14:34

Zuchy z naszej Gromady wraz z phm. Barbarą Skrzypek uczestniczyły w dniu 24 września 2013 r. w „Żonkilowym marszu nadziei” oraz w sadzeniu żonkili w Miechowie. Przekazali również na rzecz tamtejszego hospicjum pieniądze, które zostały zebrane na terenie naszej szkoły w kwocie 210 zł. 99 gr. Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 90 z 100