Aktualności
X Jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 25 marca 2018 16:01

22 marca w naszej szkole odbyła się X Jubileuszowa edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na „Najciekawszą i Najładniejszą Prezentację Multimedialną wykonaną w programie PowerPoint”.  Tym razem naszą szkołę reprezentował Krystian Paw z klasy VI. W konkursie brało udział sześcioro uczniów ze szkół podstawowych z Buska, Dobrowody, Siesławic, Szańca i Zbludowic.

Więcej…
 
Witaj wiosno!
niedziela, 25 marca 2018 15:55

21 marca powitaliśmy kalendarzową wiosnę. Z tej okazji uczniowie z naszej szkoły przygotowali krótkie przedstawienie pt; „ W marcu jak w garncu”. W rolę wiosny wcieliła się Kinga Czerw, która witała przylatujące do nas bociany i budziła do życia krokusy, przebiśniegi, żabki i niedźwiedzie. Po przedstawieniu odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „ Ptaki – zwiastuny wiosny” oraz wręczenie dyplomów i nagród. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i cieszymy się z nadejścia Wiosny!

Więcej…
 
Wycieczka do Teatru „Groteska”w Krakowie
niedziela, 25 marca 2018 15:50

20 marca uczniowie klas IV, V, VI mieli okazję obejrzeć spektakl w krakowskim Teatrze „Groteska”pt. „Ania z Zielonego Wzgórza. Inscenizacja, powstała na podstawie powieści L. M. Montgomery, rozpoczyna się przybyciem Ani Shirley na Zielone Wzgórze do domu Mateusza i Maryli Cuthbert. Ania jest sierotą, która wcześnie straciła rodziców, ale swoim pozytywnym nastawieniem do życia podbija serca wszystkich wokół.

Więcej…
 
155 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 25 marca 2018 15:47

18 marca br. zuchy uczestniczyły we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, podczas mszy, która odbyła się w 155 rocznicę bitwy pod Grochowiskami wspominaliśmy uczestnika tej bitwy, Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta patrona parafii oraz powstańców poległych w walce. Na ołtarzu ustawiono krzyż z czasów Powstania Styczniowego, własność pana Roberta Osińskiego, dowódcy buskich Żuawów. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci, obchodzący 18 marca Święto Pułku, kombatanci AK, członkowie Grupy Teatralnej „Pegaz”, pani dyrektor Beata Durnaś oraz rodzice.

Więcej…
 
Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” – GROCHOWISKA’2018
niedziela, 25 marca 2018 15:43

17 marca 2018 roku zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 155 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Pogoda w tym dniu sprawiła nam nie zbyt miłą niespodziankę był duży mróz i wiał silny wiatr. Mimo to wzorem lat ubiegłych zuchy wzięły udział w Apelu Poległych, złożyły kwiaty i zapaliły znicz pamięci na mogile poległych powstańców. Kulminacyjnym punktem uroczystości była inscenizacja bitwy pod Grochowiskami z 1863 roku.

Więcej…
 
Sukces w konkursie „Focus on the UK”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:54

W środę 7 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii “Focus on the UK” dla klas V-VII szkoły podstawowej. W konkursie brało udział osiem  szkół z powiatu buskiego, w sumie do rozwiązywania testu przystąpiło  16 uczniów. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, kultury, znajomości tradycji i zabytków UK. Po zaciętym boju jury wyłoniło dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce w dogrywce wywalczył Karol Paw – uczeń VI klasy. Gratulujemy ogromnej wiedzy!

 

 
Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne ferie”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:50

Gdy zbliżają się ferie zimowe, okres wypoczynku i beztroskiej zabawy,  zawsze musimy pamiętać  o bezpieczeństwie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą co wolno, a czego nie wolno robić w czasie zabaw zimowych. 27 lutego 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny właśnie na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, jazdy na łyżwach czy nartach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 84