Aktualności
Piknik rodzinny na Karabosach
środa, 02 października 2013 14:33

Piknik organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, Radę Sołecką z Siesławic, Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury odbył się w sobotę 14 września. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach sportowych, tj. slalom z jajkiem, rzut beretem, skoki na skakance i biegi. Czas umilał występ zespołu śpiewaczego "Echo" i naszych „Gwiazdeczek”. Zabawę zakończyło wspólne ognisko.

Więcej…
 
Zuchy pamiętają
środa, 11 września 2013 17:47

33 zuchów z naszej Gromady wraz z phm B. Skrzypek wzięło udział  w obchodach 74 rocznicy bitwy pod Broniną. Pieszo pokonaliśmy trasę  z Siesławic do Broniny, był to nasz pieszy rajd na pożegnanie lata. Całą trasę samodzielnie pokonała 4-letnia Natalka Śledzik oraz nie mniej dzielne pięciolatki Nikola Grzesiak, Maciuś Paw i Dominik Sakwa. Najmłodszym zuchom należą się wielkie słowa uznania. Zuchy złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz pamięci w hołdzie poległym w tej bitwie żołnierzom.

Więcej…
 
Witaj szkoło!
środa, 11 września 2013 17:43

Witamy w Roku Szkolnym 2013/2014

2 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Pani dyrektor Barbara Guzińska powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów. Pani Beata Lis przekazała uczniom, nauczycielom, rodzicom serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój - Waldemara Sikory.

Więcej…
 
Lato, lato, lato czeka...
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:26

28 czerwca – ostatni dzień w roku szkolnym. Uczniom i ich rodzicom sukcesów edukacyjnych gratulowała P. Dorota Sroka -  która w swoim imieniu i w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój serdecznie dziękowała za wzorową pracę szkoły oraz życzyła miłych, bezpiecznych wakacji. Atmosfera była wyjątkowo radosna, a uśmiechy oblewały twarze wszystkich zgromadzonych. Zabrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2012/2013. Uczniowie odebrali świadectwa. Dziś zaczynają się wakacje! Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!.

Więcej…
 
Bal Absolwenta
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:21

Jak co roku uczniowie klasy VI wraz z klasą V mogli bawić się na Balu Absolwenta. Odbył się on 26 czerwca. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy VI - pani Ewa Złotnik, a organizacją i przygotowaniem zajęli się rodzice uczniów klasy VI. Zabawa była bardzo udana, wszyscy tańczyli  i bawili się bardzo dobrze.

Więcej…
 
VII Rajd Pieszy z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Pęczelice 2013
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:18

Kontynuując  cykl rajdów pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”- 21 czerwca 2013 r. 39 zuchów z naszej Gromady pod opieką phm. Barbary Skrzypek wyruszyło na pieszą wędrówkę, aż do Pęczelic. Przed bramą wejściowa do Parku Zdrojowego przywitał nas pan przewodnik Rafał Kliś. Po krótkim przypomnieniu historii powstania uzdrowiska w Busku – Zdroju, pomaszerowaliśmy szlakiem „czerwonym” przez Owczary do Pęczelic. Na miejscu zmęczonych wędrowców powitał w świetlicy wiejskiej pan Daniel Pytel, który w ciekawy i przystępny sposób przybliżył nam historię tej miejscowości. Dowiedzieliśmy się, że w Pęczelicach mieszkali  Bracia polscy czyli arianie, którzy wybudowali we wsi zbór.

Więcej…
 
Wycieczka klas O-III
niedziela, 23 czerwca 2013 11:01

Dnia 14 czerwca  uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom – Ptasi Azyl, prowadzonego przez pana Janusza Wróblewskiego w Ostrowie k. Chęcin, podczas których odbywały się pogadanki na temat życia i zwyczajów ptaków. Otrzymaliśmy wiele wskazówek na temat opieki nad ptakami zimą. Mogliśmy obserwować, dotknąć, posłuchać dzikie zwierzęta. Było też mnóstwo zabawy na placu zabaw i kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 91 z 100