BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 


Designed by:

Projekt edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”
sobota, 10 czerwca 2017 20:40

Nasz oddział przedszkolny w roku szkolnym 2016/2017 po raz drugi  przystąpił do realizacji projektu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Państwową Stację Epidemiologiczno - Sanitarną w Busku-Zdroju.  Realizując program przeprowadzono cykl zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, składający się z 5 tematów.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
niedziela, 04 czerwca 2017 18:56

1 czerwca uczniowie klas IV, V oraz VI odwiedzili Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, aby obejrzeć przedstawienie w reżyserii Marii Wójcikowskiej pt. „Cyrograf”. Treść spektaklu adresowana zarówno do starszych, jak i młodszych widzów została oparta na legendach i baśniach świętokrzyskich. Przedstawienie rozpoczęło się scenami przygotowań do nocy świętojańskiej – młode dziewczęta tańczyły sobótkowe pląsy, a czarownice szykowały się na sabat na Łysicy. Spektakl w formie krótkich, filmowych scenek prezentował nam najciekawsze legendy regionu.

Więcej…
 
Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Busku – Zdroju
niedziela, 04 czerwca 2017 18:50

31 maja 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III uczestniczyły w wycieczce do PSP w Busku – Zdroju. Wzięli udział w projekcie „Bezpieczny Dom”, w którym realizowana jest akcja edukacyjna Ognik”. Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia. W siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Busku – Zdroju przeznaczono specjalne pomieszczenia na typowe mieszkanie. Z pomieszczeń wygospodarowano: pokój dzienny, kuchnię oraz łazienkę. Dzięki temu układowi dzieci mogły zobaczyć między innymi, z jakimi zagrożeniami możemy się spotkać w domu lub mieszkaniu, jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru, jak działają czujniki dymu oraz tlenku węgla, a także mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar.

Więcej…
 
XIV Konkurs Wiedzy Regionalnej „ Moje Ponidzie”
niedziela, 04 czerwca 2017 18:47

Dnia 29 maja 2017r w ZPO nr 1 w Busku- Zdroju odbył się powiatowy etap XIV Konkursu Wiedzy Regionalnej „ Moje Ponidzie”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karol Paw  i Krystian Paw. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą flory i fauny Ponidzia, a także znajomością legend naszego regionu i sposobów ochrony przyrody. Dużym wyzwaniem okazało się zaprojektowanie reklamy zachęcającej do odwiedzenia naszego regionu. Ostatecznie w konkursie uczniowie zajęli V miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
Piknik rodzinny na Karabosach
niedziela, 04 czerwca 2017 18:38

W sobotę 27 maja na terenie Karabosów odbył się drugi Piknik Rodzinny zorganizowany przez Annę Szymańską – sołtysa Siesławic, wraz z rada sołecką przy współpracy Szkoły Podstawowej w Siesławicach. Na wszystkich zebranych czekało mnóstwo atrakcji. Dopisali również zaproszeni goście: ksiądz prałat Marek Podyma, radni Wiesław Marzec, Bogdan Błaszczyk i Maciej Gawin. Obecny na pikniku pan poseł Michał Cieślak ufundował Tablet dla ucznia naszej szkoły, który uzyska najwyższą średnią ocen na koniec roku. Pan poseł zapraszał również wszystkich zgromadzonych na kiełbaski z grilla.

Więcej…
 
Kochamy Was całym sercem!
niedziela, 28 maja 2017 18:15

Uczy, dba, pilnuje, doradza, ale przede wszystkim …kocha. Mama jest najważniejsza na świecie! Z okazji Dnia Matki uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III przygotowali dla kochanych mam wspaniałą uroczystość. Za pomocą wierszy, piosenek i tańców chcieli wszystkim mamom podziękować i dać najlepszy na świecie prezent: mocno się przytulić, dać buziaka, a do ucha wyszeptać  „Kocham Cię!”. Ale już od początku świata przy mamie musi być tata, dlatego też dzieci nie zapomniały o swoich tatusiach, którzy dbają i troszczą się o nich codziennie. Mamusie i tatusiowie otrzymali piękne laurki i prezenty wykonane przez dzieci. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia przekazane rodzicom podczas ich święta.

Więcej…
 
V Powiatowy XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Puchatek moim przyjacielem"
niedziela, 28 maja 2017 18:12

Dnia 26 maja 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się V Powiatowy XVI Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy "Puchatek moim przyjacielem" dla uczniów klas drugich. Naszą szkołę reprezentowały Maria Bławat, Lena Szymańska i Natalia Śledzik. Dziewczynki wykazały się doskonałą znajomością lektury. Lena Szymańska zajęła III miejsce, a Maria Bławat wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 70