BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 


Designed by:

Praktyczny egzamin na Kartę Rowerową w naszej szkole
wtorek, 27 czerwca 2017 21:11

8  czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Celem tego egzaminu było: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Więcej…
 
Tydzień matematyki w naszej szkole
wtorek, 27 czerwca 2017 21:07

Co to jest – pobudza szare komórki, uczy, bawi i zaskakuje? - oczywiście matematyka. Dlatego 19 czerwca odbyło się w naszej szkole podsumowanie Tygodnia Matematyki w ramach których zostały przeprowadzone rożne konkursy. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci, ale przede wszystkim pokazanie innej strony królowej nauk, która może być źródłem doskonałej zabawy.

Więcej…
 
XI Rajd z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – PIŃCZÓW’ 2017
czwartek, 15 czerwca 2017 21:58

14 czerwca 2017 r. 30 zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek oraz niezawodnych mam wyruszyło na spotkanie z przygodą w ramach cyklu rajdów pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W tym roku postanowiliśmy poznać Pińczów, a tajemnice Pińczowa pomógł nam odkryć pan Piotr Szumilas. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Muzeum Regionalnego, zbiory muzeum pochodzą z Ponidzia i dokumentują tradycję, historię i kulturę regionu od czasów najdawniejszych po współczesne. Najważniejsze działy to: archeologiczny, artystyczno – historyczny oraz etnograficzny. Zuchy poznały pradzieje Ponidzia, sławne i znane postaci w dziejach Pińczowa, przyrodę Ponidzia oraz ciekawą historię miasta.

Więcej…
 
Podsumowanie XV Gminnego Konkursu Ekologicznego „Pożyteczne owady w przyrodzie”
czwartek, 15 czerwca 2017 21:54

W dniu 13 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju miało miejsce podsumowanie XV Gminnego Konkursu Ekologicznego „Pożyteczne owady w przyrodzie”. Na początku spotkania wszyscy zebrani mogli obejrzeć piękne przedstawienie pt. „Calineczka”, później nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły Roksana Kempa z kl. IV oraz Marcel Śpiewla z kl. III, którzy wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace plastyczne zdobywając wyróżnienia. Dyplomy oraz wspaniałe nagrody wręczali  pan Henryk Radosz z-ca Burmistrza oraz pan Dariusz Kumor dyrektor SP nr 2 w Busku – Zdroju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Wycieczka do Ojcowa
czwartek, 15 czerwca 2017 21:50

9 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć malownicze okolice Doliny Prądnika. Dowiedzieli się, że znana w całej Polsce miejscowość – Ojców – tak naprawdę jest małą wioską liczącą tylko 100 mieszkańców. Odwiedzili Jaskinię Łokietka (ze stałą temperaturą 70 C znajdującą się w szczytowej partii Góry Chełmowej (ok. 450 m n.p.m.) w Ojcowskim Parku Narodowym. Jest to jedna z najbardziej znanych jaskiń w Polsce, będąca jednym z symboli Ojcowskiego Parku Narodowego. Do jaskini prowadzą 2 szlaki niebieski i czarny, w drodze można było podziwiać Jaskinię Krowią oraz Bramę Krakowską.

Więcej…
 
Kuba -super matematyk!
sobota, 10 czerwca 2017 21:10

Dnia 8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAŁY PITAGORAS”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III z terenu naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności i kompetencji matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia przy rozwiązywaniu zagadek i problemów matematycznych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Jakub Kasza, który wykazał się dużymi umiejętnościami i wspaniałą wiedzą matematyczną zdobywając I miejsce. Brawo Kuba!

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Plastycznym
sobota, 10 czerwca 2017 21:04

W dniu 08.06.2017r w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju została otwarta wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Mój świat jest EKO”. Konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno  – ekologicznego „ Chrońmy naszą planetę”. Na konkurs wpłynęły 183 prace plastyczne. Wystawa była połączona z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 73