BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 


Designed by:

Wizyta w Izbie Chleba przy Parafii św. Brata Alberta
niedziela, 17 czerwca 2018 12:00

13 czerwca uczniowie klas III – VII po raz kolejny mieli okazję wziąć udział w warsztatach organizowanych między innymi przez pana Marka Bębenka w ramach programu „Projektor – wolontariat studencki”. Dzięki spotkaniu uczniowie poznali historię chleba oraz misterium jego wypiekania. Każdy miał okazję sam przygotować podpłomyk, który później został upieczony. Po kilkunastu minutach dzieci skosztowały swoich wypieków i dzieliły się nimi z drugą osobą.

Więcej…
 
Podsumowanie Tygodnia Matematyki i Dnia Brytyjskiego w naszej szkole
niedziela, 17 czerwca 2018 11:57

15 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych w ramach Tygodnia Matematyki i Dnia Brytyjskiego.

Więcej…
 
Czytanie w oddziale przedszkolnym w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
niedziela, 17 czerwca 2018 11:47

Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i  wyrażać swe opinie. Ułatwia zawieranie i pielęgnowanie znajomości, dzięki niemu można snuć marzenia i refleksje. Ale język potrafi być też najgorszym wrogiem, gdy jest ułomny i nieporadny-utrudnia wtedy komunikację, jest przyczyną nieporozumień i porażek. Aby nasi uczniowie nie mieli takich problemów robimy wszystko, aby zarazić ich miłością do czytania.

Więcej…
 
XII Rajd Pieszy z cyklu „Cudze chwalicie swego nie znacie” - Biniątki ’2018
niedziela, 10 czerwca 2018 12:32

Już po raz dwunasty wyruszyliśmy na rajd pieszy, aby odkrywać i poznawać to, co nam bliskie, nasze „ Małe Ojczyzny”, to, co leży tuż za przysłowiową miedzą a jest tajemnicze i ciekawe. W tym roku 8 czerwca odwiedziliśmy pobliskie Biniątki, które odwiedziły zuchy równo 10 lat temu. Biniątki to piękna i malowniczo położona miejscowość. Dzielnych piechurów powitał sołtys wsi pan Ryszard Ząbek, który podjął się funkcji naszego przewodnika. Pan sołtys poinformował nas, że w Biniątkach mieszka około 190 mieszkańców, a wieś liczy 54 numery. Spod pięknie wyremontowanej świetlicy wiejskiej wyruszyliśmy podziwiać i poznawać Biniątki. Zachwyciły nas piękne przydomowe ogródki, spacerujące po podwórkach malutkie kaczuszki oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Więcej…
 
Bitwa pod Grunwaldem – nauka przez zabawę
niedziela, 10 czerwca 2018 12:19

Zuchy z klas IV–VII zdobywają sprawność zespołową – „Rycerz”. Podczas zdobywania sprawności poznały sylwetki sławnych rycerzy, na czele z Zawiszą Czarnym, zapoznały się z kodeksem rycerskim, wiedzą, jakimi cechami powinien odznaczać się prawdziwy rycerz. Wiedzą również, jaką drogę musiał przejść kandydat na rycerza. Odbył się wielki turniej rycerski oraz uroczyste pasowanie na rycerza. Na zakończenie zdobywania sprawności zuchy zorganizowały inscenizację „Bitwy pod Grunwaldem”.

Więcej…
 
Mini Mundial 2018
niedziela, 10 czerwca 2018 12:10

 
Występy w muszli w Busku-Zdroju
niedziela, 10 czerwca 2018 12:07

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 90

Ogłoszenia