BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Designed by:

Korowód Niepodległości
niedziela, 28 stycznia 2018 13:23

22 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu patriotycznym Korowód Niepodległości. Na wstępie wszystkie dzieci zostały powitane przez postacie Józefa Piłsudskiego oraz Młodego Patrioty. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych, miłości do ojczyzny. W programie buskiego spotkania znalazły się, między innymi: prelekcje historyczne, wystawy, pokazy, konkursy, patriotyczne zabawy. Bardzo efektownie prezentowała się Grupa Teatralna Pegaz z buskiej "jedynki", w strojach historycznych.

Więcej…
 
Obchody 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
niedziela, 21 stycznia 2018 20:39

21 stycznia 2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najbardziej spektakularnych zrywów narodowych w historii Polski. Uroczystości niedzielne rozpoczęły się od spektaklu historycznego w wykonaniu grupy teatralnej „Pegaz”, później odbyła się uroczysta Masza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku –Zdroju. Liturgii przewodniczył kapelan GRH „Pułk Żuawów Śmierci” – ksiądz Stanisław Strycharczyk.

Więcej…
 
Nabór na stanowisko pracy – konserwator w Publicznej Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach
niedziela, 14 stycznia 2018 16:15

Publiczna SP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach ogłasza nabór na stanowisko: konserwator

Stanowisko: konserwator

Miejsce pracy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego

w Siesławicach

Ilość etatów: ¼ etatu

Wydział: obsługa

Termin składania dokumentów: 25.01.2018r. do godziny 12:00

Więcej…
 
Życzenia świąteczne
piątek, 22 grudnia 2017 20:06

 

 
Gorące życzenia, świąteczne życzenia
piątek, 22 grudnia 2017 19:55

Więcej…
 
Fascynująca podróż w czasie
piątek, 22 grudnia 2017 19:48

21 grudnia 2017 r. zuchy wybrały się na wspaniałą wycieczkę, która była nagrodą za udział w kweście zaduszkowej na buskim cmentarzu. Na początku odwiedziliśmy „Kadzielnię”, która bardzo ładnie prezentowała się w zimowej szacie. Później udaliśmy się, do GEOPARKU, gdzie odbyliśmy fascynującą podróż w czasie.  Cofnęliśmy się miliony lat wstecz, aż do dewonu. Opowieść o dewonie oraz o tym, co działo się po tym okresie ze skałami dewońskimi to motyw przewodni ekspozycji stałej w Galerii Ziemi.

Więcej…
 
Wigilia u zuchów
piątek, 22 grudnia 2017 19:35

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy, kiedy wszyscy razem zasiadamy do kolacji wigilijnej, łamiemy się opłatkiem przy dźwięku kolęd i zapachu choinki. Dla dzieci to najpiękniejszy wieczór w roku, w którym atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin, gdy pod pięknie ubraną choinką znajdują prezenty, o których marzyły. Zuchy z naszej Gromady wcześniej poczuły magię Świąt Bożego Narodzenia. 20 grudnia 2017 r. najpierw grupa młodszych zuchów, a później starsze zuchy spotkały się przy blasku choinki i zimnych ogni, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie serdeczne życzenia. Na wspaniałych zuchów czekała „góra” prezentów, każdy otrzymał świąteczny upominek. Na tak wyjątkowym spotkaniu nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 80