BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 


Designed by:

156 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
czwartek, 24 stycznia 2019 13:53

20 stycznia 2019 r. zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najbardziej spektakularnych zrywów narodowych w historii Polski. Uroczystości niedzielne rozpoczęła Masza Św.  w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku – Zdroju.  We mszy uczestniczył i kazanie wygłosił kapelan GRH „Pułk Żuawów Śmierci” – ksiądz Stanisław Strycharczyk. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości, przy blasku pochodni, udali się na cmentarz parafialny przy ulicy Langiewicza. Na czele kolumny dumnie maszerowały nasze „czerwone berety”.

Więcej…
 
Biwak z noclegiem
czwartek, 24 stycznia 2019 13:49

17 stycznia 2019 roku odbył się w naszej szkole biwak zuchowy z noclegiem. Nasze spotkanie rozpoczęło się od słodkiego akcentu, czyli lizaków ufundowanych przez panią Annę Szymańską współorganizatorkę naszego spotkania. Po tak słodkim powitaniu zuchy ochoczo przystąpiły do pracy, bo na naszych spotkaniach zawsze uczymy się czegoś nowego i pożytecznego, tym razem skupiliśmy się na polskich przysłowiach. Stworzyliśmy plakat pod hasłem „Przysłowia mądrością narodów”, dzieci w ciekawy sposób interpretowały poszczególne przysłowia. Następny punkt programu to wizyta strażaków z PSP w Busku – Zdroju, którzy w bardzo interesujący sposób przekazali nam wiedzę na temat bezpiecznych zabaw zimowych. Odbył się również konkurs z nagrodami na temat przekazanych informacji. Dzieci otrzymały super nagrody (kubki, koszulki, latarki, plany lekcji), które przygotował dla nas komendant PSP w Busku – Zdroju pan Artur Brachowicz.

Więcej…
 
Święto Patrona Szkoły - konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego
czwartek, 24 stycznia 2019 13:45

11 stycznia został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Nad jego przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn reprezentujących klasy IV, V, VI, VII oraz VIII. Wprowadzeniem do  konkursu było zaprezentowanie złotej myśli autorstwa Patrona, będącej mottem naszej szkoły. Pierwszy etap zmagań polegał na uzupełnieniu luk w tytułach książek K. Makuszyńskiego, na drugim należało wykazać się znajomością bohaterów powieści pisarza. Trzeci etap sprawdzał szczegółową wiedzą o życiu Makuszyńskiego.

Więcej…
 
FERIE ZIMOWE – jak spędzić je bezpiecznie?
niedziela, 13 stycznia 2019 19:22

Rozpoczęły się ferie zimowe – wymarzony czas odpoczynku i relaksu, czas zabaw na śniegu i okazja do uprawiania sportów zimowych. Niestety, takie zimowe szaleństwa mogą być niebezpieczne, dlatego należy pamiętać, że podstawową zasadą jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Więcej…
 
Wyniki naboru na stanowisko inspektora w dziale kadr
wtorek, 08 stycznia 2019 21:23

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach informuje, że w wyniku otwartego i konkurencyjnego naboru na wolne stanowisko urzędnicze inspektora w dziale kadr została wybrana Pani Joanna Szczepanik zamieszkała w Busku -Zdroju.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
sobota, 05 stycznia 2019 18:20

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 10 stycznia 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach o godzinie 17:00

 
Czytanie bajek w oddziale przedszkolnym
sobota, 05 stycznia 2019 18:18

Wiek przedszkolny to czas, w którym rozwijamy zainteresowania czytelnicze u dzieci. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni dzieci, wzbogaca słownictwo i ich ogólną wiedzę  o świecie. W oddziale przedszkolnym chętni rodzice czytają dzieciom bajki, baśnie i opowiadania.  W tym roku jako pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Lenki z której córka była bardzo dumna,  a  mama.... spisała się na medal... pięknie przeczytała ,,Opowieści na Boże Narodzenie.” Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością słuchały opowieści czytanych przez mamę Lenki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 98

Ogłoszenia