BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 


Designed by:

Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne ferie”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:50

Gdy zbliżają się ferie zimowe, okres wypoczynku i beztroskiej zabawy,  zawsze musimy pamiętać  o bezpieczeństwie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą co wolno, a czego nie wolno robić w czasie zabaw zimowych. 27 lutego 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny właśnie na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, jazdy na łyżwach czy nartach.

Więcej…
 
III miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Lektura w komiksie”
niedziela, 11 marca 2018 13:45

9 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu literacko – plastycznego „Lektura w komiksie”. Dzięki niemu uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności oraz wykazać się znajomością literatury pięknej. Zadaniem uczestników było przygotowanie wybranego fragmentu utworu w formie komiksu. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły uczennice z klasy IV – Kinga Czerw, Dominika Jarosz oraz Jagoda Szir z kl. VII. Jagoda wykonała komiks na podstawie książki „Mały książę”. Jej praca została doceniona przez komisję konkursową i zajęła III miejsce. Gratulacje

Więcej…
 
II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym!
niedziela, 11 marca 2018 13:42

7 marca uczniowie naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VII oraz Jakub Brych z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem jest doskonalenie umiejętności i starannego pisania z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, a także zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej.

Więcej…
 
Dzień Kobiet na wesoło
sobota, 10 marca 2018 20:52

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas IV – VII przygotowali humorystyczne przedstawienie, w którym mieli możliwość zaprezentować się w damskich strojach. Odpowiednia charakteryzacja , zabawne teksty, trafnie dobrana muzyka oraz wspaniała gra młodych aktorów wywołała śmiech i brawa widzów. Po inscenizacji  chłopcy złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom życzenia oraz obdarowali słodkościami.

 

Więcej…
 
„Plastusiowy pamiętnik”
sobota, 10 marca 2018 20:18

6 marca 2018 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Plastusiowy pamiętnik” przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Sala kinowa BSCK wypełniona była po brzegi, przygotowany spektakl bardzo podobał się dzieciom.

Więcej…
 
Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole
sobota, 10 marca 2018 20:14

5 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o uzależnieniu od Internetu pt. „Sen Kasi”  przygotowane przez koleżanki i kolegów  z klasy V, VI i VII. Przedstawienie poruszało problem bezpiecznego korzystania z komputera oraz Internetu.  Głównym przesłaniem występu było to, iż z komputera i zasobów Internetu należy korzystać rozsądnie oraz mądrze. Jeśli posługujemy się nimi w nieodpowiedni sposób mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Pamięć nie ginie...Oddaliśmy hołd Żołnierzom Wyklętym
sobota, 10 marca 2018 20:09

Zuchy z naszej Gromady w dniu 4 marca 2018 r. uczestniczyły w buskich obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Buskim Samorządowym Centrum Kultury wraz z panią dyrektor Beatą Durnaś, obejrzeliśmy spektakl teatralny w wykonaniu Grupy Teatralnej „PEGAZ” pt. „I nie zapomnij o mnie…”. Prelekcję na temat Żołnierzy Wyklętych wygłosił doktor Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki z kieleckiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, który w ciepłych słowach podziękował naszym zuchom za tak liczną obecność.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 82

Ogłoszenia