Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 


Designed by:

Buskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
niedziela, 26 lutego 2017 20:06

W dniu 26 lutego 2017 r. odbyły się buskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczął bardzo wzruszający spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej „PEGAZ” z SG nr 2 w Busku – Zdroju pt. „Skazani za wierność”. Po spotkaniu w Domu Parafialnym wszyscy uczestnicy udali się na  mszę patriotyczną do kościoła Św. Brata Alberta. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć naszych zuchów. 20 osobowa grupa zuchów swoją obecnością uświetniła całą uroczystość. Dzieci trzymały przed sobą portrety bohaterów niezłomnych, nieśli czerwone świece upamiętniające najwyższą ofiarę jaką ponieśli  „Żołnierze Wyklęci”. Zuchom należą się wielkie słowa uznania za wzorową postawę.

Więcej…
 
XV Rajd Hufca „Zmarzlaczek’2017”
niedziela, 26 lutego 2017 19:58

40- stu dzielnych piechurów z naszej szkoły stanęło na starcie rajdu zimowego „ZMARZLACZEK” w Zborowie. Dzień 24 lutego 2017r. powitał nas bardzo wietrzną pogodą, ale zuchom żadna pogoda nie jest straszna, gdy wędrują w grupie. Na drogę każdy z uczestników dostał słodkiego pączka, aby siły w czasie wędrówki nas nie opuściły i abyśmy nie dali się silnym podmuchom wiatru. Tegoroczny rajd połączony był z Dniem Myśli Braterskiej.

Więcej…
 
IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 26 lutego 2017 19:51

22 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się finał IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych na „Najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint”. Prezentacje oceniało jury w składzie: Przewodniczący - pan Marek Ciszewski – redaktor naczelny portalu internetowego www.busko.net.pl oraz panie: Agnieszka Zawadzka – Musiał, Bożena Krupa i Aneta Rasała. Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników reprezentujących 5 szkół podstawowych naszej gminy: ZPO Dobrowoda, ZPO Zbludowice, ZPO Szaniec, SP nr 2 Busko – Zdrój, SP Siesławice.

Więcej…
 
Program muzyczny
niedziela, 26 lutego 2017 19:49

21  lutego w naszej szkoły odbył się ciekawy koncert. Był to "Program muzyczny Romana Brocheckiego". Uczniowie poznali 9 niezwykłych instrumentów muzycznych. To: AKORDEON, HARMONIJKA USTNA, FLETNIA PANA, OKARYNA, LIGAWKA, TRĄBKA, BANJO, BAŁAŁAJKA, SAZ. Prowadzący prezentował instrumenty ich budowę, opowiadał o ich pochodzeniu, a także grał i śpiewał. Koncert był znakomitą lekcją muzyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły.

Więcej…
 
Podaruj szkole 1% podatku
niedziela, 19 lutego 2017 17:35

Szanowni Państwo

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego  na rzecz naszej szkoły. Pragnę zapewnić, że uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wzbogacanie bazy dydaktycznej szkoły. Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna i przyczynia się do podnoszenia poziomu kształcenia i wychowania naszych dzieci.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: SP SIESŁAWICE 8002

Dyrektor szkoły

Więcej…
 
„Być dobrym jak chleb…” - Uroczysta msza poświęcona św. Bratu Albertowi
niedziela, 19 lutego 2017 17:31

17 lutego, dzięki inicjatywie Wspólnoty św. Brata Alberta, uczestniczyliśmy w uroczystej mszy poświęconej niezwykłemu człowiekowi – Adamowi Chmielowskiemu czyli św. Bratu Albertowi. Najpierw był on studentem rolnictwa, potem żołnierzem i powstańcem, następnie artystą malarzem, wreszcie zakonnikiem i dobroczyńcą ubogich. We wszystkim, co robił wybijał się ponad przeciętność. Od 25 grudnia 2016r. obchodzony jest Rok św. Brata Alberta z okazji 100 rocznicy jego śmierci.

Więcej…
 
Wycieczka do kina
niedziela, 19 lutego 2017 17:29

17 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Ostatni smok świata”. Po filmie uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III udali się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku – Zdroju na spotkanie z książkami. Pani Bożena Jałocha przygotowała dla nas ciekawe zajęcia. Były zagadki, krzyżówka z hasłem, dowiedzieliśmy się również jak zbudowana jest książka. Pani Bożena przygotowała dla nas słodką niespodziankę – cukierki. W bibliotece czuliśmy się wspaniale, każdy znalazł książki, które go interesowały. Na zakończenie tak udanej wycieczki dotarliśmy się do „Śnieżki” na pyszne gofry.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 66