BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 


Designed by:

Uwaga rodzice – niebezpieczna gra „Niebieski wieloryb”
niedziela, 26 marca 2017 17:59

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z prośbą do rodziców o szczególne zwrócenie uwagi na zachowanie się dzieci podczas korzystania z zasobów Internetu oraz gier komputerowych. Przypominamy Państwu, że gry komputerowe są przeznaczone dla odpowiednich kategorii wiekowych np. 3,7, 12, 16 i 18 lat. Informacje te znajdują się na opakowaniach gier. Klasyfikację gry i jej kategorię wiekową można sprawdzić również na stronie internetowej www.pegi.info. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Media donoszą o nowej grze pt. „Blue Challenge” czyli „Niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża życiu dzieci i nastolatków. W związku z pojawieniem się wśród uczniów różnych szkół przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb” prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nietypowe zachowania dzieci.

Więcej…
 
154 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 26 marca 2017 17:55

25 kwietnia 2017 roku dzielne zuchy wyruszyły na trasę XXVIII Rajdu „Szlakiem Powstania Styczniowego GROCHOWISKA’ 2017”.  Główne uroczystości odbyły się przy mogile powstańczej, gdzie zuchy wraz z panią dyrektor Beatą Durnaś złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz pamięci. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości była inscenizacja walk powstańców z Moskalami. W inscenizacji bitwy pod Grochowiskami uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne z Buska – Zdroju, Pińczowa i Kielc. Na strudzonych piechurów czekała gorąca grochówka, która na Grochowiskach jak zawsze smakuje najlepiej.

Więcej…
 
"Bieg po zdrowie"- program antytytoniowej edukacji zdrowotnej dla uczniów klas IV-VI
niedziela, 26 marca 2017 17:45

Szanowni Rodzice

W szkole, do której uczęszcza Wasze dziecko, wdrożony został program profilaktyki antytytoniowej „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie, jak i w przyszłości, w ich dalszym życiu. Celem jest także ukazanie atrakcyjności życia wolnego od uzależnienia od tytoniu. Zajęcia są realizowane przy użyciu zróżnicowanych metod, gdyż zwiększa to efektywność programów profilaktycznych.

Więcej…
 
Witaj wiosno!
niedziela, 26 marca 2017 17:39

Po długiej zimie z utęsknieniem powitaliśmy 21 marca  kalendarzową wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy nieco inaczej niż w poprzednich latach. Po ogłoszeniu wyników  konkursu pt: „Wiosenne kwiaty” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę do Buska –Zdroju, gdzie w ramach kampanii społecznej „ Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo” odbył się Dzień Otwarty Policji. W tym dniu w buskiej komendzie dzieci mogły zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne.

Więcej…
 
Zuchy uczą się historii
niedziela, 19 marca 2017 20:09

18 marca 2017 roku zuchy wraz z rodzicami, panią dyrektor Beatą Durnaś oraz p. B. Skrzypek i A. Odo uczestniczyły w obchodach 154 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Uroczyste obchody odbyły się w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, a zapoczątkował je spektakl pt. „ Na bój Polacy! – Z pamiętników powstańców” przygotowany przez Grupę Teatralną „Pegaz” z SG nr 2 w Busku – Zdroju. Młodzi aktorzy przedstawili wspomnienia uczestników bitwy pod Grochowiskami. W rolę Adama Chmielowskiego wcielił się absolwent naszej szkoły - Szymon Szymański. Odpowiednia scenografia, kostiumy z okresu powstania styczniowego oraz oprawa muzyczna pozwoliła wszystkim obecnym przenieść się w czasie…. do roku 1863.

Więcej…
 
III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym!
niedziela, 19 marca 2017 20:06

16 marca uczniowie z naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VI oraz Jakub Brych z kl. V wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem jest rozbudzanie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za pisane słowo oraz podniesienie kompetencji ortograficznych. Tematyka konkursu w tym roku nawiązywała do mitów greckich. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z tekstem pt. „Dziwy niebieskie”, przygotowanym na podstawie fragmentu książki pt. „Mitologia” Jana Parandowskiego. Dyktando nie należało do łatwych, więc nikt nie ustrzegł się błędów. Cieszymy sie, że mimo trudnego tekstu Jagoda Szir zdobyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 
Zapisy do SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
sobota, 18 marca 2017 23:44

OŚMIOKLASOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W SIESŁAWICACH

SZANOWNI RODZICE!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach zawiadamia, że rozpoczęły się zapisy do klasy I:

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2010r.
I DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2011r.


Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 68