BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 


Designed by:

XI Mikołajkowe Czytanie w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 13:31

Już po raz XI w naszej szkole odbyło się Mikołajkowe Czytanie połączone z kampanią społeczną rozpoczętą przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, aby wspomóc ich wszechstronny rozwój. W tym roku gośćmi szkoły byli: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój - Henryk Radosz, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Tomasz Pleban, Komendant Powiatowej Policji -  insp. Jakub Kosiń, przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci” – Robert Matusik, członkowie buskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – prezes Stanisław Prażuch i Władysław Schabowski.

W pięknie udekorowanej sali, przy blasku choinki wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor Beata Durnaś. Następnie zaproszeni gości czytali dzieciom piękne i pouczające bajki i opowiadania. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali czytających i żywiołowo reagowali na treści utworów. Kolejna część mikołajkowego spotkania należała do uczniów, którzy przygotowali okolicznościowe przedstawienie i prezentację swoich dokonań w czasie jednego roku nauki. Mikołaj, który bacznym okiem obserwował zarówno dzieci jak i dorosłych wręczył wszystkim prezenty.

 

 

Ogłoszenia