BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 


Designed by:

Święto Patrona Szkoły - konkurs wiedzy o życiu i twórczości Kornela Makuszyńskiego
czwartek, 24 stycznia 2019 13:45

11 stycznia został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Nad jego przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn reprezentujących klasy IV, V, VI, VII oraz VIII. Wprowadzeniem do  konkursu było zaprezentowanie złotej myśli autorstwa Patrona, będącej mottem naszej szkoły. Pierwszy etap zmagań polegał na uzupełnieniu luk w tytułach książek K. Makuszyńskiego, na drugim należało wykazać się znajomością bohaterów powieści pisarza. Trzeci etap sprawdzał szczegółową wiedzą o życiu Makuszyńskiego.

Uczniowie losowali po 6 pytań, na które musieli udzielić poprawnej odpowiedzi w ciągu 1 minuty. Najwięcej punktów uzyskała drużyna szóstoklasistów w składzie Katarzyna Podstawek, Ewelina Wiśniosz, Sebastian Nowak. Jeden punkt mniej zdobyła reprezentacja klasy VII – Karol Paw, Krystian Paw, Jakub Brych. III miejsce zajęła drużyna z klasy VIII w składzie – Karolina Wiśniosz, Jagoda Szir oraz Paweł Orzeł, natomiast IV lokatę uzyskali piątoklasiści – Jakub Kasza, Marcel Śpiewla, Mikołaj Davis, a V miejsce zajęła drużyna z klasy IV – Lena Szymańska, Karol Jendo i Dawid Frąk. Wysiłek uczestników został doceniony dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

 

Ogłoszenia