BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 


Designed by:

Festiwal „Zabawa w naukę”
niedziela, 24 marca 2019 14:02

18 marca duch nauki unosił się nad naszą szkołą. Laboratorium fizyczne otworzyło drzwi dla wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas najmłodszych, dla których starsi koledzy z klas: siódmej i ósmej, pod opieką pani Elżbiety Nowak i pani Ewy Złotnik, zorganizowali Festiwal „Zabawa w naukę". Zaproszeni goście-uczniowie punktualnie o godzinie 9:00 przybyli wraz ze swoimi wychowawczyniami na ciekawą lekcję fizyki. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, poobserwować i dowiedzieć się np.: jak przeprowadzić kontrolowany wybuch wulkanu, jak zmontować obwód elektryczny latarki kieszonkowej, czy też poznać fizykę na placu zabaw.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się obserwowanie: lampy światłowodowej, przejścia równoległych wiązek światła laserowego przez pryzmat i soczewkę skupiającą oraz rozpraszającą. Uczniowie z zapartym tchem podpatrywali drogi, którymi rozchodzą się wyładowania elektryczne w kuli plazmowej. Zadawali mnóstwo pytań: Jakie zjawisko obserwowaliśmy? Jak do niego doszło? Jak to się stało? Mali naukowcy odkrywali tajemnice fizyki poprzez aktywny udział w przeprowadzaniu ciekawych doświadczeń, ekscytujących i widowiskowych pokazów. Dzieci bardzo cieszyły się z możliwości samodzielnego wykonywania doświadczeń. Skupienie i radość malowały się na twarzach małych badaczy. Na zakończenie, zachwycone dzieci stwierdziły, że Festiwal, w którym uczestniczyli, to nie tylko dobra zabawa, ale i duża dawka rzetelnej wiedzy. 

Ogłoszenia